piątek, 15 grudnia 2017

Dyskretne szaleństwo - Mindy McGinnisDyskretne szaleństwo Mindy McGinnis łączy w sobie najlepsze elementy kryminału i thrillera, ulokowanego w niezwykle klimatycznych przestrzeniach zakładów dla obłąkanych. Powieść gotycka, o niesłychanym kolorycie i z dreszczem.

Oto młoda kobieta, córka wpływowego senatora, Grace Mae, zostaje umieszczona w zakładzie dla obłąkanych, po tym, jak zachodzi w ciążę. Rodzina nie może pozwolić sobie na skandal, „pozbywa” się zatem kłopotu, rodząc w brzemiennej jeszcze większy niż dotąd gniew, pielęgnowany przez lata traumatycznych doświadczeń.

W owym szpitalu dostrzega ją doktor Thornhollow, zdając sobie sprawę, jak przenikliwy umysł posiada Grace i jak wiele szczegółów zdolna jest zapamiętać. Te zaś cechy predestynują ją do tego, by uczynić z niej asystentkę idealną. Kobieta wraz z doktorem ucieka się do spisku, który umożliwia jej odgrywanie roli obłąkanej dziewczyny, na którą nikt nie zwróci uwagi, a która sama zdolna jest zebrać niesłychaną ilość dowodów z miejsc zbrodni.

To jednak naprowadzi ją na ślad morderstw, których sprawca jest bohaterce bliższy niż sądzi, i którego zdemaskowanie może obudzić uśpione od dawna demony.

Bardzo mi się podobało. Autorce udało się oddać klimat zimnych cel, starych zakładów dla obłąkanych, w których stosowano drastyczne metody „leczenia” ludzi i które jednoznacznie szargały opinią człowieka. Dyskretne szaleństwo to thriller, na który warto zwrócić uwagę, szczególnie jeśli lubicie powieści klimatyczne, niesztampowe i przykuwające uwagę od pierwszych stron – gwarantuję, że książka McGinnis zostanie w Waszej pamięci na dłużej. Jeśli zaś co jakiś czas oglądacie horrory / thrillery, które ulokowane są w szpitalach psychiatrycznych, to doskonale wiecie, o jakiej atmosferze mówię i czego można się po książce w tej materii spodziewać. 

Polecam. Murowany bestseller.


0 komentarze:

Prześlij komentarz