środa, 13 grudnia 2017

Nie całkiem białe Boże Narodzenie - Magdalena Knedler
Jeśli święta Bożego Narodzenia dotąd przywodziły Ci na myśl czas sielski, rodzinny, wypełniony miłością i życzliwością, pora na zrewidowanie poglądów.

Oto Magdalena Knedler, oferuje czytelnikowi Nie całkiem białe Boże Narodzenie, dzięki któremu czerwień nie będzie się już kojarzyła jedynie z kokardą zdobiącą pięknie zapakowany prezent czy też z nosem pewnego animowanego renifera.

Biel puchu otulającego ziemię skażona została bowiem najpierw krwią mężczyzny zamordowanego w hotelu Mścigniew, zrzeszającym ludzi, którzy z różnych powodów nie chcą spędzić świąt w gronie rodzinnym, lecz z dala od codziennej rutyny, niesnasek i gorączki przygotowań; później zaś krwią kolejnego bohatera. Czy te dwie sprawy łączą się ze sobą? Jakie sekrety skrywa znajdująca się na uboczu, przy granicy z lasem kwatera? Kim jest żona właściciela spędzająca całe dnie w zamkniętym pokoju? Jaka jest prawdziwa tożsamość zamordowanego? Kto z urlopowiczów był kiedyś w Wiedniu i wreszcie jaki związek z całością ma Agatha Christie?

Inspirowana klasyczną powieścią detektywistyczną historia, w której dominuje kultura osobista, pozorna sielskość, dobre obyczaje i spokojne tropienie sprawcy spod pióra Knedler, wprowadza nas w nastrój (anty)świąteczny, o jakiem raczej nikt nie marzy, a który jednak pozwala na docenienie czasu (oby spokojnego), który przed nami.

(...)

Sezonowa lektura, którą szkoda byłoby przeoczyć, a którą koniecznie czytać należy w towarzystwie angielskiej herbatki i świątecznych hitów muzycznych. Od tych bowiem roi się na kartach tejże niesamowicie.

Czytaj dalej:
0 komentarze:

Prześlij komentarz