wtorek, 19 grudnia 2017

Ada Bambini naukowczyni - Andrea Beaty, David Roberts


Ada Bambini naukowczyni to książka, która przypadnie do gustu każdemu ciekawemu świata dziecku – zwłaszcza temu, który upodobanie znajduje w dociekaniu każdej, nawet najmniejszej sprawy rządzącej światem.

Poznajcie Adę, dziewczynkę, która wcześniej zaczęła liczyć niż mówić, jednak gdy już w końcu zaczęła słownie wyrażać swoją ekspresję, nie mogła przestać. Ciekawiło ją dosłownie wszystko. Setki pytań zaczynających się od „dlaczego?”, „co?”, „jak?”, „kiedy?” każdego dnia przelatywały przez jej mieszkanie, nie dając rodzicom spokoju. Dziewczynka miała nieposkromiony pęd do wiedzy i to wcale nie z jednej dziedziny. Tak nauczyciele, jak rodzice mieli z nią nie lada kłopot. Dziewczynka postanowiła bowiem badać wszystko – prowadziła doświadczenia, które nierzadko się nie udawały, dzięki czemu bohaterka mogła uczyć się na własnych błędach. Ada niczemu nie dawała wiary, póki empiria nie przemówiła za teorią. Jej pragnienie poznawania świata było godne podziwu, choć dla rodziców także i męczące. 

Ada Bambini naukowczyni to hołd złożony dziecięcej ciekawości i komentarz dla rodziców: nie ograniczajcie chęci poznania Waszych dzieci; nie bójcie się efektów, nie trwóżcie przez porażkami, bałaganem, brudem czy zniszczeniem – to one pozwalają Waszemu dziecku twórczo przejść przez życie, pokazując mu, że wiedza to potęga, a jej zdobywanie – niezwykłe doświadczenie.Polecam ogromnie – napisana wierszem, z zachowaniem rymowanej formy, okraszona urokliwymi ilustracjami opowieść, która mądrze i pomysłowo prezentuje świat dziecięcej ciekawości świata. Do przemyślenia jako prezent!

0 komentarze:

Prześlij komentarz