niedziela, 12 marca 2017

Ćwiczenia z przyrody Deyrolle 2 - Anne-flore DurandĆwiczenia z przyrody Deyrolle 2 to nic innego jak właśnie tytułowe ćwiczenia, oparte na reprodukcjach XIX-wiecznych tablic przyrodniczych, kilka pokoleń temu wykorzystywanych jeszcze w szkolnych podręcznikach.

Zadaniem publikacji jest krzewienie wiedzy o przyrodzie i zachęcanie młodych pokoleń do jej obserwacji. Jako że ilustracje są wykonane niezwykle starannie, estetycznie i z dbałością o szczegół, nic nie straciły na swojej aktualności, a zatem także i dziś mogą pełnić te samą funkcję, bez konieczności wnoszenia poprawek czy dostosowywania do współczesnych potrzeb ilustratorskich.

Anne-flore Durand przygotowała książkę zawierającą zarówno tablice prezentujące rasy koni, jak i przekrojową budowę konkretnych gatunków roślin czy owoców. Ponadto skupia się ona na elementach życia codziennego, takich jak sprzęt wykorzystywany w mleczarstwie czy też typy drewna produkcyjnego.

Obok kapitalnych grafik znajdują się ćwiczenia do wykonania przez dzieci – krzyżówki, wykreślanki, kwizy, odgadywanie gatunku zwierzęcia na podstawie podanych informacji i w oparciu o dane z sąsiedniej strony, labirynty, kolorowanki, naklejanki, zadania matematyczne, prace manualne (przygotowanie figurek z masy migdałowej), łączenie kropek i wiele, wiele innych.

Mnogość i różnorodność zadań sprawia, że dziecko nie ma szans nudzić się podczas wertowania książki i wykonywania kolejnych ćwiczeń. Książka została skomponowana tak, by ciekawość czytelnika była stale wzmagana, a uwaga podtrzymywana. Jej zdecydowaną zaletą jest przygotowanie jej tak, by dziecko mogło spędzić z nią sporo czasu, stale utrwalając zdobytą wiedzę.


Idealny przykład publikacji promującej naukę przez zabawę, dzięki której biologia i przyroda nie będą już miały przed nikim tajemnic. 


2 komentarze:

  1. Obejrzałam zdjęcia w internecie i książka wygląda genialnie! Chętnie kupię zarówno 1 jak i 2 część :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedyną wadą jest dość zaporowa cena... Na szczęście znamy tanie księgarnie;P

    OdpowiedzUsuń