wtorek, 29 listopada 2016

Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście - Gary Chapman


Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście to kolejna publikacja Gary’ego Chapmana, autora bestsellerowych 5 języków miłości.

Tym razem, terapeuta pochyla się nad problematyką małżeństw i kilku jego najważniejszych aspektach: miłości – kluczowej do dalszego zgłębiania tematu; umiejętności słuchania – niezbędnej, by móc pracować nad związkiem; podziałem ról – by jedna ze stron nie czuła się zanadto obciążona; wspólnym podejmowaniu decyzji; seksie; rozwiązywaniu konfliktów i wreszcie planowaniu domowego budżetu. Wymienione kwestie często stanowią punkt zapalny do wielu kłótni i płaszczyznę niezrozumienia w niejednym związku.

Autor wskazuje jakie błędy są najczęściej popełniane przez mężów i żony oraz sposoby na to jak łatwo można im zaradzić. Czyni to na przykładach z  życia, którymi podzieliły się z nim małżeństwa uczęszczające na jego terapie (wszystko publikowane jest za ich zgodą). Wykorzystanie prawdziwych opowieści pozwala na skonfrontowanie ich z własnymi doświadczeniami i buduje poczucie wspólnoty oraz solidarności – bardzo łatwo przekonamy się, że podobne problemy dręczą wielu ludzi i nie są ani niczym nowym, ani wstydliwym.

Dzięki tej publikacji macie szanse na znalezienie złotego środka i harmonii w Waszym związku, możecie na powrót przeżyć fascynację współmałżonkiem. Wszystko to jednak możliwe będzie jedynie wówczas, gdy będziecie na zmiany otwarci.


Tym razem jestem mniej ukontentowana niż po lekturze ostatniej książki autora,  w  dużej mierze dlatego, że temat jeszcze bezpośrednio mnie nie dotyczy, niemniej wciąż jest to pozycja warta polecenia – szczególnie dla tych, który przeżywają trudności w związkach małżeńskich. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz