niedziela, 24 lipca 2016

Rita i Cosiek - Jean-Philippe Arrou-Vicnod, Olivier Tullec


Rita to mała dziewczynka, która – na przekór rodzicom – niebezpiecznie często się dąsa. Nie inaczej dzieje się w dniu jej kolejnych urodzin. Wszystko jest nie tak – prezenty są albo za małe, albo za duże, albo za mało, albo za dużo. Dziewczynka nie wie od czego zacząć rozpakowywanie, aż jej uwagę przykuwa jeden szczególny pakunek, a w nim… szczeniak.

Niby dobrze, ale… wygenerował on kolejne problemy. No bo ja go nazwać? Nic nie pasuje, wszystko źle.  Gdy dziewczynce w  końcu udaje się nadać nowemu przyjacielowi imię – opowieść wskakuje na właściwie tory i strona po stronie opisuje historię tej szczególnej znajomości. Rita i Cosiek – bo tak nazwany został pupil – spędzają razem całe dnie, bawiąc się, sprzątając, chowając, docierając.

Całkiem przyjemną tworzą parkę, a zgrabne szkice Oliviera Talleca, którymi otulona jest książka doskonale oddają istotę ich relacji.

Minimalistyczna, ciepła, zabawna opowiastka o tym, jak zwierzątko może odmienić serduszko małej, wiecznie nadąsanej dziewczynki i sprawić, że już nigdy nie będzie ona samotna.

Do poczytania do poduszki.

0 komentarze:

Prześlij komentarz