wtorek, 26 czerwca 2018

Moja Mama - Mayana Itoiz
Moja Mama to pozycja idealna nie tylko na Dzień Matki, ale o każdej porze roku. Oto opowieść o niezwykłej relacji łączącej mamę ze swoim synem. Relacji znaczonej wspólną zabawą, wygłupami, poznawaniem świata i siebie nawzajem. Każdy nowy dzień to dla tych dwojga okazja do eksploracji i nabierania doświadczeń, zaś wieczór okazja do wspólnej zabawy.

Dzięki tej książce dotkniemy nie tylko tej cudownej relacji, ale także wraz z bohaterami podążać będziemy światem barw i zwierząt - dzięki zabawie kolorami, dziecko nie tylko nauczy się je rozpoznawać, ale także identyfikować z odpowiednimi elementami otaczającego świata: zieleń z żabą, żółć z lwicą, szarość z zapadającą nocą. 

Książka ta stanowi idealną egzemplifikację tego, jak poprzez wspólną zabawę można się uczyć, jak istotne dla relacji łączącej rodzica z dzieckiem są wspólne wieczory, wygłupy i wreszcie zasypianie. Autorka zdaje się wskazywać nie tylko na aspekt psychologiczny i wychowawczy tego momentu, ale także edukacyjny i emocjonalny. Oto chwila w ciągu dnia, kiedy zostajemy tylko my, dziecko i cisza. Moment, w którym jest wreszcie czas, by wszystko sobie opowiedzieć.

Polecam tę niezwykłą podróż - dla dorosłych będzie to także przyjemna wędrówka ku własnemu dzieciństwu i przypominanie sobie swoich wieczornych opowieści, dla dziecka zaś szansa na to, by pobyć razem. Czasem tak niewiele znaczy naprawdę dużo.