wtorek, 28 listopada 2017

Oto jest Wenecja - M. Šašek


Oto jest Wenecja to kolejna w serii po Oto jest Paryż, Oto jest Londyn, Oto jest Rzym, Oto jest Nowy Jork i Oto jest Mediolan książka Miroslava Šaška, która prowadzi młodego czytelnika szlakiem europejskich miast.

Dzięki temu czeskiemu ilustratorowi i autorowi dziecko może odwiedzić nawet najodleglejszy zakątek świata i poznać jego historię wzbogaconą o fantastyczną szatę graficzną, odzwierciedlającą wszystko to, o czym opowiada pisarz.

Tym razem wybierzemy się do Wenecji, na wyspę kształtem przypominającą delfina, popłyniemy gondolą i przekonamy się czy plotki o kanalizacyjnym fetorze mają coś wspólnego z prawdą. Zapoznamy się z typową zabudową miasta, wejdziemy na plac Świętego Marka, przyglądniemy się koniom w słomkowych kapeluszach, policzymy wszystkie mosty i mijane wysepki. Wszystko to z wiatrem we włosach i typową muzyką w tle. Przekonamy się, dlaczego Piazza San Marco nigdy nie będzie wyglądać tak, jak parkingi przed hipermarketami, a także jak doręczane są tu listy. Historia i współczesność, charakterystyczne pamiątki, typowe ubrania, koronkowa konstrukcja pałaców – informacji do zdobycia jest tu co niemiara.


Na samą myśl o czekającej nas podróży, zaczynamy czuć ducha wakacji, prawda? Gwarantuję, że nie ma nic przyjemniejszego w listopadzie, niż podróż do kraju słońca, uśmiechu i głośnej zabawy, gdzie od wieków miasto pożenione jest z nieokiełznanym żywiołem. A jeśli to wszystko przekazywane jest przez Šaška, macie gwarancję nie tylko przyjemności podróżowania, ale także jakości.  Książki tego czeskiego autora są także wielką inspiracją do wakacyjnych (i nie tylko) wojaży. Możecie je traktować jako zbiór wiedzy o świecie, jako dziecięcy przewodnik oraz jako książkę historyczną - opcji jest wiele!Polecam ogromnie. 0 komentarze:

Prześlij komentarz