czwartek, 17 sierpnia 2017

Łapy do góry - Catharina ValckxŁapy do góry Cathariny Valckx to propozycja dla tych z młodych czytelników, którzy zmagają się z wysokimi wymaganiami rodziców, co do których obawiają się, że nie zdołają ich zrealizować, przez wzgląd na zupełnie odmienne zainteresowania.

Z podobną sytuacją zmaga się Billy. Jego ojciec bardzo martwi się, że syn nie pójdzie w jego ślady i nie wyrośnie na prawdziwego gangstera. Jego obawy nie są bezpodstawne, bowiem Billy ma to do siebie, że jest niezwykle miły i ani w głowie mu napadanie na innych. Ojciec nie daje jednak za wygraną, wyposaża syna w odpowiedni strój, pistolet i z instrukcjami wysyła na trening. Zadaniem bohatera jest wołanie „Łapy do góry!” do każdego napotkanego zwierzęcia.

Jak to się zatem stało, że ze swojej wyprawy, na której pilnie stosował się on do ojcowskich rad, powrócił on z całą paczką nowych przyjaciół?

Książka pod płaszczykiem humoru i sympatycznej skądinąd opowieści, skrywa trudne zagadnienia rodzicielskich wymagań i pragnień dopasowania dziecka do z góry założonych wyobrażeń – że pójdzie w nasze ślady, będzie kontynuowało rodzinną tradycję, że zostanie lekarzem, prawnikiem, założy własną firmę i tak dalej, i tym podobne. Ile rodziców, tyle planów na życie dziecka. A co jeśli zupełnie nie wpisuje się ono w nasz starannie opracowany scenariusz? Czy mamy prawo żądać od dziecka realizowana naszej woli, czy też powinniśmy pozwolić mu na wolność wyboru?

Publikacja ta ma za zadanie już od najmłodszych lat wpajać dziecku, by podążało za swoimi pragnieniami, bowiem z dużym prawdopodobieństwem po czasie okaże się, że wbrew pozorom są one zbieżne z  tym, co wymarzyli sobie dla niego bliscy – wszak dla rodzica najważniejszy jest sukces pociechy, też zaś najłatwiej osiągnąć gdy żyje się pasją. Najważniejsze, aby być wiernym swoim przekonaniom, a wówczas wszystko ułoży się tak, jak powinno.


Jeśli już od najmłodszych lat chcecie wpajać dziecku, że jest kochane bezwarunkowo, dokładnie takim, jakim jest, bez względu na to czym będzie zajmowało w przyszłości, ta książeczka może Wam podobne rozmowy ułatwić. To mądra opowieść o przyjaźni, odwadze i miłości, która z pewnością Wam się spodoba.

Polecam.

0 komentarze:

Prześlij komentarz