środa, 5 lipca 2017

Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta - Anders Hansen, Carl Johan Sundberg
Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta autorstwa Andersa Hansea i Carla Johana Sundberga to nic innego jak poradnik prezentujący zasady, których stosowania ma zapewnić nam długowieczność oraz znacząco obniżyć ryzyko zapadnięcia na szereg chorób cywilizacyjnych, a także na niektóre rodzaje nowotworów.

Zamysł książki skupia się przede wszystkim na zaprezentowaniu korzyści płynących z czynnego i regularnego oddawania się aktywności fizycznej. Autorzy gorąco zachęcają do wstania z kanapy i udania się na dwudziestominutowy spacer każdego dnia, po to, by poprawić samopoczucie, kondycję, obniżyć poziom cukru we krwi, wyeliminować niektóre leki i suplementy, a także stracić kilka kilogramów. Ich zachęty nie polegają na motywacyjnych hasłach, lecz na prezentowaniu wyników wieloletnich badań, pokazujących jak wiele dobra płynie z najtańszego i najłatwiej dostępnego lekarstwa świata – aktywności fizycznej.

Jeśli skarżycie się na różne dolegliwości, od depresyjnych nastrojów, niemożności koncentracji, przez bóle stawów aż do zadyszki, kołatania serca czy ustawicznych bólów głowy – warto sięgnąć po tę pozycję i dać się przekonać, że hasło „sport to zdrowie”, to nie tylko tendencyjne zawołanie, lecz prawda, której wdrożenie w życie może je znacząco wydłużyć i polepszyć jego jakość.


2 komentarze:

  1. Nie jest to ksiażka dla mnie, gdyż nie lubię czytać podobnych pozycji. Myśle, że nic nowego nie wniosłaby w moje życie, ale mogłabym sie mylić.

    OdpowiedzUsuń
  2. I masz rację - odkrywczość nie jest jej mocną stroną;)

    OdpowiedzUsuń