czwartek, 6 października 2016

Wielkie odkrycie Bubal - Anna CerasoliCzy zastanawialiście się kiedyś nad tym, kto wymyślił liczenie? Kto, jak i po co jako pierwszy wykorzystał znaki, dzisiejsze liczby, mające pomagać w codziennym życiu?

Czy przyszło Wam do głowy pomyśleć o tym, jak radzili sobie ludzie pierwotni, nie wiedząc, ile czego posiadają? Jak panowali nad swoją własnością, jak pilnowali zwierzyny, kontrolowali zapasy?

(...)

Dawno, dawno temu, gdy ludzie nie mieli jeszcze komputerów ani systemów umożliwiających kontrolę nad majątkiem czy posiadaną zwierzyną, żyła Bubal - dziewczynka jak każda inna.

Nie miała laptopa, ba! Nie wiedziała, czym jest czas, nie umiała pisać, czytać, a już na pewno nie spodziewała się, że jej odkrycie znacząco wpłynie na losy przyszłych pokoleń. 

Pewnego dnia na jej barkach spoczęło niezwykle odpowiedzialne zadanie – miała pilnować owiec pod nieobecność ojca i brata. Zadanie okazało się trudniejsze, niż młoda pastereczka mogłaby przypuszczać. Skąd bowiem dziewczynka miała wiedzieć czy wszystkie wypuszczone owce wróciły do zagrody? Skąd mogła wiedzieć, że żadna nie zaginęła ani się nie zgubiła? 

(...)

Dzięki Annie Cerasoli czytelnicy mają szansę na zgłębienie tej tajemnicy, a przy tym - na świetną zabawę. 

(...)

Uwierzcie, matematyka jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!


Całość recenzji na portalu:2 komentarze:

  1. Akurat tek książeczki z Adamady nie mamy, ale widzę że to kolejna ciekawa historia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie pomysłowe książeczki, szczególnie jeśli poszerzają wiedzę bawiąc :)

    OdpowiedzUsuń