czwartek, 18 sierpnia 2016

Kocham Rzym - Isabelle Laflèche


Kocham Rzym to trzecia część bestsellerowej serii Isabelle Laflèche opisującej losy, szczególnie zaś życie zawodowe, Catherine Lambert – eleganckiej prawniczki, od niedawna reprezentującej Diora.

Ukochany bohaterki, Antoine, zaproponował jej wypad na romantyczny weekend w Rzymie. Niestety, mężczyźnie w ostatniej chwili wypadło coś nieoczekiwanego. Na szczęście był on przygotowany na tę okoliczność, i aby miejscówki nie przepadły, bohaterka wybrała się do stolicy Włoch ze swoim asystentem, Rikashem, mającym nie tylko dotrzymać jej towarzystwa, ale przede wszystkim zadbać o to, by dobrze się ona bawiła, a uśmiech nie schodził jej z twarzy.

Wszędzie tam, gdzie pojawia się ta dwójka, nie może być jednak mowy o urlopie, lecz o profesjonalnej pracy, bowiem nawet podczas prywatnych zakupów, odnajdują miejsca dalekie od uczciwości wobec klienta. To, co miało być romantycznym weekendem, bardzo szybko zmienia się zatem w pościg za fałszerzami wyrobów pończoszniczych. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że włoski świat haute couture prowadzi bezpośrednio w  szpony neapolitańskiej mafii…

Isabelle i Riskash rozpoczynają prywatne śledztwo, w której stawką jest nie tylko dobre imię Diora, ale także ich życie. Po drodze okazuje się, że niemalże każda nowo nawiązana w Rzymie znajomość, była częścią większego spisku….

Laflèche przy poprzednich tomach przyzwyczaiła mnie już do swojego stylu pisania. Kolejne spotkanie z  jej prozą było jak przyjemna popołudniowa herbata wypita w towarzystwie dobrego, choć długo niewidzianego znajomego. Serię tę polecam od samego początku tym, którzy gustują (lub chcieliby spróbować) powieści, którą można by nazwać sensacyjną, osadzoną w świecie wielkiej mody i wielkich projektantów, z detektywami-amatorami, którzy zamiast spluwy mają w kieszeni okulary prosto od projektanta, noszą doskonale skrojone suknie oraz garnitury i buty na wysokim obcasie. Poza opowieścią o strojach, jest to historia przyjaźni, lojalności i walki o prawo.


Świat haute couture odkryje przed Wami swoje mroczne strony, a Wy zmierzycie się z mafią, siedząc bezpiecznie w swoich fotelach. Polecam!Recenzje poprzednich tomów:


0 komentarze:

Prześlij komentarz