niedziela, 1 listopada 2015

Październikowe nowości - stos obfitości

Październik obfitował nie tylko w zmiany życiowe i świetne wydarzenia, ale też pozwolił mi kąpać się w morzu nowości książkowych, których wciąż nie zdążyłam przepracować;)

Nie przeszkadza mi to jednak w dzieleniu się z Wami radością. Moje półki wzbogaciły się pozycjami pozyskanymi na wymianie i podczas wyprzedaży w jednym z likwidowanych katowickich antykwariatów - nie wszystkie są widoczne, bo nie jestem w stanie odtworzyć w swojej głowie miejscówki, którą zapewniłam im na regałach, część jednak od razu rzuci Wam się w oczy.

Kosztujcie, smakujcie, podziwiajcie, polecajcie;)


Na półce pojawiło się kilka wymarzonych pozycji, w tym Sześć dni w Leningradzie [recenzja na dniach], Cud Book. Dziennik o niebo lepszyŚwiat według Agathy ChristieMroczny Zakątek, Wszystkie lektury nadobowiązkowe.

Mam kilka fantastycznych propozycji dla młodszych czytelników: Zwrotki dla Dorotki, Pięciu nieudanych [recenzja na dniach]Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych.

Pojawiły się także równie mocno chciane: Pakt z diabłem, Vip Room, Córka papieżaDaj nam ostatnią szansę, Zgubiono znaleziono, Cokolwiek uczyniliście, Ocalenie Callie i KaydenaJutro ma na imię Bóg, Wtedy. O powojennym Krakowie, Jak ja to robię, Marsjanin, Osobisty (i osobliwy) pamiętnik niekrytego krytyka [recenzja jutro]Szczęście do wzięcia Wyśnij i mnie.

Ponadto:

E-booki:

Psychopata, Diabli nadali, Po drugiej stronie kartki, Świat według Garpa, Wolontariuszka


Zdobycze antykwariatowe:
Listy Nikodema, Bez mojej zgody, Spotkania Jasnogórskie, Obłęd i dorzuceni do zakupów przez sprzedającą Panią Nędznicy t.2,  Nędznicy t. 4

Wymiana
Pasja, Koniec, Droga, Pokój z widokiem, Poza strachem