sobota, 31 października 2015

Cudowna książka, cuda gwarantująca (Cud Book - D. Paciorek)
Moda zapoczątkowana książką Zniszcz ten dziennik nie mija, a wręcz sięga do przestrzeni mocno zaskakujących. Pożytek z pomysłu, odświeżenie go i nadanie nowej wartości zrobiło Wydawnictwo WAM, wypuszczając na rynek publikację Cud Book, autorstwa D. Paciorek.   

Wyjątkowa rzecz dla wszystkich zatroskanych o własną duchowość, niezwykle ciekawa w formie i treści. To książka pomagająca sprawić cuda w naszym życiu – cuda przemiany serc, podniesienia poczucia własnej wartości, wypracowania metod kontaktu z Panem Bogiem, realizacji Jego planu w naszym życiu.

Niemalże każda strona to wariacja z wykorzystaniem fragmentu z Pisma Świętego, doskonale współgrająca z zadaniem do wykonania.  Przykładem może być zdanie otwierające Na początku był chaos i prośba o wywołanie na kartce tegoż – zadanie oczyszczające sferę emocjonalną, pozwalające na pozbycie się tego, co w nas siedzi, nas dusi i nie potrafi zostać wypowiedziane.

Podobnych poleceń jest wiele: rozdziel ciemność od jasności,  zrób tu coś z prędkością światła, wyznacz margines społeczny etc.  Do najbardziej przewrotnych należą Powąchaj kwiatki od dołu, kopnij w kalendarz czy pozbądź się trupa.

Bardzo inspirująca, motywująca do pracy nad sobą i swoimi relacjami książka, często oparta na grze słowem (to lubię!) i dwuznacznościach.

Świetna wariacja na temat niszczenia dzienników, jedyna do tej pory, w której faktycznie widzę sens i treść.
To faktycznie (zniszcz ten) dziennik o niebo lepszy!


Do obowiązkowego zakupu! 

2 komentarze:

  1. Jakoś nie mam przekonania do tego typu wariacji :) Ale może komuś na prezent podaruje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie miałam - do czasu Cud Booka:)

    OdpowiedzUsuń