piątek, 29 czerwca 2018

Maleńki król - Taro Miura
Maleńki król Taro Miura jest opowieścią o pewnym nietuzinkowym władcy. Choć wyróżniał się przede wszystkim posturą i wyjątkowo niskim wzrostem, wsławił się także za sprawą swych czynów.

Jego maleńkość podkreślana była przez kontrastujący z nią ogrom zamku zamieszkiwanego przez monarchę. Tak naprawdę wszystko, koło czego stanął władca, jawiło się jako obiekt horrendalnych rozmiarów - biały rumak, stół, wanna-fontanna.

Z  tego też powodu jego ochrona musiała być wzmożona. Wyobraźcie sobie bowiem, że Wasz król – wybaczcie to porównanie – zgubił się, niczym chomik wypuszczony z klatki.

Życie władcy nie było łatwe – znaczyła je przejmująca samotność. Aż do dnia, w którym wziął on sobie za żonę wielką księżniczkę – równie samotną. Razem stworzyli szczęśliwą rodzinę i doczekali się mnóstwa potomstwa.

A co było dalej? Przeczytajcie sami, jak łatwo perspektywa może się zmienić – wystarczy stworzyć odpowiednie okoliczności, a to, co dotąd jawiło się jako ogromne, puste i zbędne, stanie się przestrzenią do rozegrania wspaniałej historii.

Zapraszam zatem do tego wyjątkowego świata – maleńki król czeka!