czwartek, 28 czerwca 2018

Mieszkaj pięknie - Jagoda Kutkowska


Mieszkaj pięknie Jagody Kutkowskiej, to książka, która pojawiła się na rynku wydawniczym w idealnym dla mnie momencie.

Podczas gdy remontowałam swoje pierwsze mieszkanie, szukałam dodatków i inspiracji, sięgnęłam po tę publikację, obiecującą obcowanie z pięknem. Tak też się stało – wiele z elementów, które znalazłam w tej książce znalazły odbicie w moim domu – część jeszcze przed lekturą, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje poczucie estetyki współbrzmi z tym, co proponuje autorka.

Jestem domatorką. Zawsze nią byłam i chyba już zawsze pozostanę. Niechętnie wychodzę, za to z przyjemnością goszczę u siebie znajomych i przyjaciół. Uwielbiam jasne tonacje, skandynawski styl, mnogość koców, pledów i poduszek, cenię piękne dodatki, pachnące świece i estetyczne, jasne wnętrza, w których można nabrać sił do stawiania czoła codziennym wyzwaniom. Jako że większość czasu spędzam w domu, zależy mi na tym, by był on przytulny i oswojony.

Kutkowska stara się udowodnić, że do stworzenia pięknego wnętrza wcale nie są potrzebne duże nakłady pieniędzy, lecz dobry plan i ustalenie, jaki właściwie mamy styl. W tym również może nam pomóc, a to za sprawą krótkiego testu zawartego w książce. Skandynawski, boho, prowansalski, glamour, a może industrialny? Ustalenie tego, to już polowa sukcesu. Pozostaje stworzenie tablicy inspiracji  (moodboard). Ich źródeł podaje Kutkowska całe mnóstwo, można się w nich zatopić na długie godziny.

Autorka dzieli się z czytelnikami bardzo praktycznymi pomysłami – podrzuca pomocne aplikacje przy tworzeniu wizualizacji, podpowiada, które sklepy z produktami handmade warto odwiedzić , sugeruje, gdzie można znaleźć niedrogie dodatki, kto najlepiej zna się na wyposażeniu łazienki i in. W  publikacji tej znajdziecie też porady dotyczące optycznego powiększania przestrzeni, łączenia kolorów i wzorów, a także całe mnóstwo innych wskazówek szalenie przydatnych przy każdym, nawet niewielkim remoncie czy metamorfozie mieszkania.

Książka wydana jest z wielką dbałością o estetykę – jasna i minimalistyczna niczym przestrzenie, które promuje. Polecam ją wszystkim tym, którzy planują coś zmienić w swoich czterech kątach i potrzebują przewodnika na tej nie zawsze łatwej drodze – Kutkowska będzie Wam pomocą, a jej książka ogromną inspiracją. Przetestowałam na własnym mieszkaniu!:)