sobota, 5 sierpnia 2017

Wilk powrócił - Geoffroy de PennartUwaga! Wilk powrócił!

Ten, przed którym drży cały las nieuchronnie się zbliża. Gdy miejscowe gazety podały do publicznej wiadomości informację o powrocie miejscowego bandyty, Królik ze strachu nie mógł zmrużyć oka. Postanowił zabezpieczyć swoje mieszkanie, zamykając się na cztery spusty. Nie tylko on jednak przeraził się lokalnymi doniesieniami. Wiedzeni strachem sąsiedzi: Trzy Małe Świnki, Koza z siedmioma Koźlętami, Jagniątko, Piotruś i Czerwony Kapturek co rusz pukali do drzwi Królika, by u niego szukać schronienia i pociechy.

Wszak, jak wiadomo – razem jest zawsze raźniej. A gdy w jednym pomieszczeniu spotkają się wszystkie baśniowe postaci uciekające przed Wilkiem – bać nie ma się już czego. Pozostaje jedynie w doborowym towarzystwie, przy kapitalnej zabawie i świetnym jedzeniu przeczekać najgorsze. Czy bohaterom uda się uniknąć konfrontacji ze strasznym i wygłodniałym Wilkiem? Jak poradzą sobie ze swoim największym strachem? Czy w ogóle jest się czego bać?


O tym wszystkim przeczytacie w książce Geoffreya de Pennarta, która to obłaskawia wszelkie lęki wygenerowane przez baśnie, a dzięki przyjaznej czcionce, małej ilości tekstu i barwnym ilustracjom autora, pozwala nawet początkującemu czytelnikowi na samodzielną lekturę i dobrą zabawę.

Publikacja ta otwiera serię dwunastu opowieści, których bohaterem będzie osławiony, a później zrehabilitowany Wilk. Bardzo dobre preludium!0 komentarze:

Prześlij komentarz