niedziela, 13 sierpnia 2017

Reksio. Dobranocka wszech czasów - Maria Szarf


Reksio. Dobranocka wszech czasów, to książka dla dzieci, która największą radość sprawi chyba tym, którzy przygody tytułowego pieska pamiętają ze swoich dziecięcych lat. Choć w domyśle kierowana jest ona do najmłodszych ze względów sentymentalnych równie dobrze sprawdzi się w roli lektury czytelnika dorosłego.

Książka ta została wydana z okazji 50 rocznicy urodzin kultowego bohatera, po to, by odświeżyć pamięć o nim i móc zachwycać i zachęcać do czytania kolejne pokolenia dzieci.

W skład publikacji wchodzi 10 opowiadań o przygodach Reksia i jego przyjaciół zamieszkujących wieś. Ich podwórko to prawdziwa kopalnia przygód! Gdzie się nie obrócić, coś się dzieje, ktoś wzywa i zaprasza do zabawy. Zwierzęta psocą do woli, ale wielokrotnie niosą one również pomoc słabszym.

Opowieści zawarte w tomie traktują o wspólnych podwórkowych zabawach, przyjaźniach zawartych w lesie, grze w chowanego i poszukiwaniach zagubionego gąsiątka, wyprawie w  góry, odwiedzinach w objazdowym wesołym miasteczku, wodnej przygodzie, wspólnym zbieraniu owoców z sadu, przyjaźni z ukrywającą się przed gospodarzem myszką, wychowywaniu kaczek oraz podwórkowych zawodach sportowych.

Reksio przez zabawę wychowuje i uczy prawidłowych postaw – bycia pomocnym, otwartym na drugiego, serdecznym, kulturalnym, skorym do współpracy, przyjaznym i z szacunkiem odnoszącym się do innych. Te mądre opowieści z całą pewnością sprawią radość niejednemu dziecku, a dzięki charakterystycznej kresce będą nie tylko zachęcać do lektury, ale także cieszyć oko.


Zachęcam do sięgania po przygody Reksia i zapoznawania z nim kolejnych pokoleń. Zaręczam (choć wiem, że nie muszę), że warto:) 

0 komentarze:

Prześlij komentarz