piątek, 23 grudnia 2016

Zły kocurek. Gwiazdka - Nick BruelZły Kocurek. Gwiazdka to kolejna po Szkole, wujku Muńku, Dziecku, Kąpieli, Stu latach i in. opowieść Nicka Bruela o przygodach tytułowego zwierzaka.

Każdy właściciel kota wie,  że Boże Narodzenie to ich wymarzony czas – feeria barw, światełek, kabli, drzewek do obskoczenia, bombek do stłuczenia, kartonów do zaanektowania to jedynie wierzchołek  świątecznej góry lodowej. Na tle zachowań wszystkich przedstawicieli swojego gatunku, Zły Kocurek nie wypada wcale tak źle – zachowuje się wręcz klasycznie i stereotypowo, a każdą z  jego świątecznych akrobacji pokazuje nam autor w  tejże książeczce dla najmłodszych.

Oto właściciel naszego kota spostrzega w Boże Narodzenie, że z misternie opakowanych prezentów i stworzonych dekoracji niewiele pozostało. W  ich miejsce znalazły się za to góry poszarpanego papieru, porozrzucane książki, podarte wstążki, potrawy walające się po ziemi, poplątane lampki, zdemolowana szopka i wiele innych nieprzyjemności – słowem, świąteczny Armagedon. Atmosfera Bożego Narodzenia prysła. Jak z tej trudnej sytuacji wybrnie uciekający przed gniewem swego pana Kocurek? O tym przekonacie się, sięgając po książkę.

Polecam. 

1 komentarz:

  1. Nie miałam jeszcze przyjemności poznania Złego Kocurka, ale mam zamiar to zmienić!

    OdpowiedzUsuń