sobota, 22 października 2016

Wyspa Obłąkanych - Martin WidmarkDawid i Larisa, bohaterowie serii dla dzieci autorstwa Martina Widmarka, co rusz stają się uczestnikami niezwykłych wydarzeń. 

(...)

Tym razem, gdy dziewczynka postanawia kupić mamie ładny stary zegarek, na zapleczu zakładu zegarmistrzowskiego, stają się widzami spektaklu niebywałego. Oto właścicielka, Anna Kropowski,  przy użyciu lalek, potrafi zainscenizować dokładnie to, o czym myślą przebywający obok niej ludzie, nie pytając ich o to wcale.

Jako że młodzi bohaterowie niedawno natknęli się na podejrzane cmentarzysko i pomnik nieznanego im mężczyzny, ich myśli wirowały jedynie wokół niego. 
(...)

To, co odkryli, kazało im przypomnieć sobie starą prawdę – czasem lepiej nie wiedzieć.

Tak jak poprzednie książeczki z serii, także i ta nawiązuje do różnych dziedzin nauki tak, by pod pozorem zabawy, nieść czytelnikom również naukę.

 (...)

Wyspa Obłąkanych to doskonały kryminał dziecięcy, idealny dla tych, którzy wcześniejsze lata spędzili z Widmarkiem i jego serią detektywistyczną, jak i dla tych, którzy autora jeszcze nie znają, ale niestraszne są im zagadki, a pociąg do wiedzy istotny.

Całość recenzji na:


2 komentarze:

  1. Nie czytam zbyt wiele dziecięcych książek i nie mam w chwili obecnej nikogo w takim przedziale wiekowym, żebym mogła polecić - bo rozumiem że to raczej podstawówka, gimnazjum może już mniej. niemniej byłam kiedyś na spotkaniu z tym autorem w Rabce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. I teraz będę ciągle myślała o tej książce. To zdecydowanie coś dla mnie :')

    zjadamszminke.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń