sobota, 15 października 2016

Biblioteka dusz - Ransom Riggs (Osobliwego domu Pani Peregrine odsłona trzecia)Biblioteka dusz, trzeci tom z serii Osobliwy dom Pani Peregrine. To, co rozpoczęła pierwsza część, wreszcie ma swój finał. I co nasuwa się samoistnie – nie byle jaki.


Jacob znacznie lepiej panuje nad swoją osobliwością, robiąc z niej coraz większy pożytek. Wraz z grupą przyjaciół nie ustaje w pościgu za upiorami, które porwały nie tylko pozostałe dzieci, ale przede wszystkim ymbrynki, mające pomóc im przejąć władzę nad światem osobliwców.

(...)

Jacob wraz z  grupą przyjaciół wreszcie trafia na trop pętli, w której więziona jest reszta osobliwców i ymbrynki. Dzięki pomocy podejrzanego Sharona, udaje im się przemknąć przez Diabelskie Poletko i dotrzeć do samego serca siedziby upiorów. Czy mężczyzna jest jednak godny zaufania, czy może pracuje na czyjeś zlecenie? Dlaczego wspiera ich „na kredyt”? Jak wiele będą jeszcze musieli znieść mali bohaterowie, by ocalić swoich przyjaciół?

(...)

Samo wydanie w niczym nie ustępuje wcześniejszym – dokładnie ta sama formuła, nadająca niesamowitego klimatu całości, przeplatana starymi fotografiami, będącymi inspiracją dla stworzenia całości. Dla tych, którzy zapomnieli już kim są poszczególne postaci – na początku znajduje się skrótowe przypomnienie definicji ymbrynki, upiora czy głucholca.

(...)

Lektura wszystkich tomów była niezapomnianym przeżyciem, którego życzę każdemu z Was. Jeśli zatem macie ochotę na nietuzinkowe spotkanie na kartach literatury – dajcie się porwać Ransomowi Riggsowi i wybierzcie się w tę podróż pełną kuriozów. Gwarantuję, że zapamiętacie ją na długo.

Recenzja w całości na:Poprzednie tomy:0 komentarze:

Prześlij komentarz