czwartek, 7 kwietnia 2016

Bajki dla dzieci. Stories for kids - Janusz NiżyńskiJanusz Niżyński proponuje nam i naszym dzieciom książkę zbierającą bajki odwołujące się do tradycyjnych wartości. Jest o mądrości, przemijającym czasie, przyjaźni, miłości, lojalności, wielkości, szczęściu, pieniądzach, pięknie. Wydaje się, że nic co istotne nie zostało pominięte, a przekazane za pośrednictwem opowieści w sposób bardzo przystępny. Powiastki, której bohaterami są najczęściej zwierzęta, to klasyczna forma przekazywania wiedzy oraz doświadczenia niezbędnego do sprawnego poruszania się w świecie i zbudowania prawidłowej, akceptowalnej społecznie hierarchii wartości.

Bajki te nie wyróżniają się może ani ponadprzeciętnym pomysłem na fabułę, ani rzucającymi na kolana ilustracjami, są jednak dobrą formą nauki i sprawną kompozycją, która całościowo prezentuje się bardzo przyzwoicie i przekazuje to, co najistotniejsze, odwołując się do tradycji i form znanych nam z dzieciństwa.

Jeśli zatem chcecie uczyć swoje dzieci języków, jeśli wasza pociecha ma rodziców posługujących się dwoma językami – ta propozycja może okazać się idealną opcją, by zadbać o równoczesny rozwój świadomości lingwistycznej i poszerzania słownictwa w obu językach.


Angielski to dziś punkt obowiązkowy na drodze do pełni wykształcenia, zadbajmy więc o to, by nasze dzieci przyswajały go czym prędzej – najlepiej przez zabawę i lekturę. Ciekawą propozycją na tej drodze będzie z pewnością książeczka Niżyńskiego. 


Wydawnictwo Novae Res znajdziesz także na Facebooku.

2 komentarze: