środa, 5 sierpnia 2015

Tuwim Café na każdą okazjęTuwim Café to jedna z ciekawszych publikacji związanych z promowaniem poezji polskiej z jaką ostatnio miałam do czynienia.

Świetne wydanie, doskonały pomysł, klasyka w  najlepszej formie.

Oto przed nami książeczka Tuwim Café na każdą okazję, składająca się z fragmentów lub całostek wierszy Juliana Tuwima zebranej i wybranej w taki sposób, by oddawać ideę zawartą w  tytule. Każda strona jest utwardzana, kolorowa, przemyślana i atrakcyjna graficznie, a przy tym – do wyrwania. Tak właśnie – ta książeczka to swoiste źródło gotowych kartek/pocztówek do wysłania czy też podarowania komuś, do kogo dane słowa, w danej sytuacji będą najlepiej pasowały.

Kartki są dwustronne – na pierwszej znajduje się wiersz, na drugiej zaś miejsce do wypisania danych adresata i ewentualnej dedykacji. Ponadto każda cząstka posiada zapis bibliograficzny informujący o źródle utworu, a także opatrzona jest hashtagiem informującym o tematyce.

Świetnie wydane, niebywale pomysłowe – jednocześnie klasyczne i nowatorskie. Rewelacyjny pomysł na prezent dla tych, którzy lubią obdarowywać innych podobnymi niespodziankami, a także świetna idea na obdarowanie siebie samego – do refleksji o problemach ponadczasowych i niezmiennych.

Dla mnie – bomba!6 komentarzy:

 1. Super! Nowości, nowościami, ale o klasyce pamiętać trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Za Tuwimem nigdy nie przepadałam, ale piękne wydanie!

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydanie książki :). Kusi mnie ogromnie, choć miłośniczką poezji nie jestem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka poezja okolicznościowa ma jednak swój urok;)

   Usuń