niedziela, 25 stycznia 2015

Mumia - gra planszowa
Przed wami zapowiedziana już Mumia - gra zapewniająca doskonałą rozrywkę graczom, w wieku nieprzekraczającym 108 lat :)

 Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, by być jak Indiana Jones czy bohaterowie serialu Łowcy Skarbów właśnie macie niepowtarzalną okazję, by to pragnienie spełnić - co prawda w domowych, bezpiecznych warunkach, ale przy odrobinie wyobraźni można poczuć ciarki na plecach, gdy staniemy na jednym polu z mumią.

Cała gra pomyślana jest jako wyprawa po skarby ukryte w egipskich piramidach. Trasa nie jest łatwa: gracze poruszają się po planszy złożonej z kafelków, będących lub to cennymi skarbami (pkty dodatnie), lub to pułapkami, których należałoby unikać, jeśli życie wciąż nam miłe - w piramidach czają się nie tylko nieznane odmiany pająków, ale też czyhający na naiwnych wędrowców rabusie oraz szkielety(pkty ujemne), które mogą przyprawić o zawał serca. Naszymi sprzymierzeńcami w walce o skarb są wielbłądy - jedne z najbardziej pożądanych kafelków, zdolne zamieniać punkty ujemne w dodatnie, pecha przekuwać w nieszczęście - do tego jednak oprócz wielbłąda potrzebny jest bystry umysł i dobra strategia.

Gra zyskała na całym świecie grono wiernych fanów, zyskała ważne nagrody i doczekała się szeregu dodatków - polska edycja uzupełniona jest o najciekawsze z nich, dzięki czemu gra praktycznie nigdy się nie nudzi, bo wciąż możemy ją urozmaicać o kolejne elementy, wzbogacając rozgrywkę.
Świetna propozycja dla młodszych, i dla starszych, gwarantująca świetną zabawę!
Gorąco polecam wyprawę w tę podróż pełną niebezpieczeństw;) Skarb jest wart ryzyka;)Autor: Michael Kiesling, Wolfgang Kramer
Ilustrator Gianluca Panniello 
Ilość graczy 2-6 graczy 
Wiek od 8-108 lat 
Czas rozgrywki 30 min.