niedziela, 30 lipca 2017

Nigdy nie zapomnę - Kerry LonsdaleNigdy nie zapomnę to książka, której nie porzucicie, zanim nie przerzucicie ostatniej kartki – gwarantuję.

Emocjonująca, wciągająca, porywająca historia Aimee i jej męża, prowokująca do zadania sobie mnóstwa pytań: o znaczenie prawdy, przywiązania, przyjaźni, przedkładania dobra cudzego nad własne.

Życie Aimee w sekundę wywrócone zostaje do góry nogami. Na kilka dni przed planowanym ślubem, dowiaduje się, że jej narzeczony odbywający właśnie zawodową podróż do Meksyku, nie żyje. Dzień, w którym mieli ślubować sobie miłość, staje się dniem pogrzebu. Sama śmierć ukochanego, z którym dzieliła życie od jego najmłodszych lat jest dla niej wielką traumą, jednak spotęgowana ona zostanie przez pojawienie się na pogrzebie tajemniczej kobiety, twierdzącej, że James żyje i przebywa w Meksyku. Spotkanie to zasiewa w sercu Aimee niepokój tak wielki, że nie potrafi ona przepracować żałoby nawet wówczas, gdy na jej drodze staje oddany i ujmujący Ian. Kobieta stara się zacząć życie na nowo, jednak tajemnicze przesyłki, które co rusz trafiają w jej ręce, każą jej sądzić, że za zaginięciem Jamesa kryje się coś więcej. Bohaterka postanawia sprawę ostatecznie wyjaśnić, po to, by wreszcie zaznać spokoju i ostatecznie pogodzić się z  utratą lub też odzyskać ukochanego.

Autorka zarysowała powieść, w której tli się od trudnych doznań, która jednak ostatecznie niesie nadzieję i pokazuje, że życie zawsze szykuje dla nas coś zaskakująco dobrego. Utkana przez nią opowieść pochyla się nad ludzką kondycją w sytuacji żałoby i pokazuje do jak wielu zmian jest zdolny człowiek. Bohaterowie Kerry Lonsdale są dynamiczni, zmieniają się w trakcie utworu, zyskują siłę, której dotąd nie mieli, otwierają się na marzenia i realizują swoje zamierzenia nawet wówczas, gdy cały świat staje im na przekór.

Nigdy nie zapomnę to po trosze historia miłosna, po trosze kryminał, po trosze historia rodzinna, po trosze zaś powieść psychologiczna. Zawiera ona w sobie najlepsze elementy każdego z wymienionych gatunków, które splecione w całość są obietnicą doskonałej lektury.
Szalenie wciągająca historia, naszpikowana tajemnicami i buzująca od emocji.

Gorąco polecam – podgrzeje wakacyjną atmosferę do czerwoności.

0 komentarze:

Prześlij komentarz