sobota, 13 maja 2017

Nowe przygody Kubusia PuchatkaNa książkach o Kubusiu Puchatku wychowały się całe pokolenia dzieci. Miś o Bardzo Małym Rozumku zawładnął sercami oraz wyobraźnią dzieci i dorosłych na długie lata, wciąż ciesząc się niegasnącą popularnością.

Z okazji jego 90-tych urodzin powstała specjalna książka, będąca oficjalną kontynuacją tekstów Alexandra Alana Milne’a, w której znajdziemy cztery nowe opowiadania o ulubionym bohaterze, przeznaczone na każdą z kolejnych pór roku: jesień, zimę, wiosnę oraz lato. Ich spisania podjęli się Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis i  Kate Saunders. Ilustracje w stylu E.E. Sheparda stworzył zaś Mark Burgess. Tak wydana książka, stanowi hołd oddany Kubusiowi oraz jego Autorowi, pozostając utrzymaną w oryginalnej konwencji.

Na całość składają się cztery rozdziały. Pierwszy, w którym Puchatek i Prosiaczek przygotowują się na spotkanie Smoka, stanowi historię przyjaciół ze Stumilowego Lasu, którzy sprowokowani opowieścią Krzysia odbywającego próby do spektaklu, w którym zagrać ma on świętego Jerzego walczącego z ziejącą ogniem istotą; czynią przygotowania na spotkanie z  mitycznym stworzeniem, którego ogromnie się boją.

(...)


Czytaj dalej:


2 komentarze:

  1. Uwielbiam Kubusia i jego przyjaciół, zatem mam nadzieję, że za jakiś czas zapoznam swojego synka z ich przygodami. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę musiała kupić synusiowi. Koniecznie musi poznać tego misia :)

    OdpowiedzUsuń