czwartek, 15 grudnia 2016

Dorota Was urządzi na święta - Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska, to dziennikarka i projektantka wnętrz, od lat prowadząca dla stacji TVN oraz TVN Style programy, których celem jest tworzenie metamorfoz w pomieszczeniach, kreowanie nowoczesnych wnętrz, w których widoczna byłaby również samodzielna praca, nie zaś tylko kopiowanie katalogów mieszkaniowych. (...)

Jako znawczyni, Szelągowska doskonale zdaje sobie sprawę, że czas prawdziwych domowych metamorfoz to okres przedświąteczny. Wtedy też każdy planuje nowy wystrój, ręcznie robione, klimatyczne dodatki, każdy chce pięknie zapakować prezenty i zaskoczyć bliskich niecodziennymi podarkami, wcale się przy tym nie wykosztowując. Pomocą i inspiracją w  tym gorącym okresie ma być książka Dorota was urządzi na święta, w której znajdziecie między innymi przepisy na własnoręcznie robione prezenty (kosmetyki, słodycze) czy też potrawy wigilijne (kutia, chleb, śledzie na półsłodko i in.), a także sprawdzone sposoby na  oryginalne (i tanie!) dekoracje (w tym wieniec na drzwi) oraz pomysłowe opakowania na choinkowe podarki.

(...)

Podstawową wadą książki, znacząco wpływającą na jakość lektury jest jednak brak dbałości o korektę (co nie dziwi, gdy zarówno nią jak i redakcją zajmuje się jedna osoba). Od błędów roi się na co drugiej stronie, a ich spektrum jest bardzo szerokie – od literówek, przez błędną interpunkcję, powtórzenia, brakujące litery etc.

(...)

Podczas lektury odnosi się wrażenie, że przy wydawaniu tej publikacji błędnie postawiono na oszczędność – szkoda, bo miało szansę powstać coś doskonałego na prezent i idealnego do podarowania komuś, kto lubi dekorować wnętrza i urządzać mieszkania oraz próbuje swoich sił w  DIY. Niestety, cena (49,90) i jakość nie zachęcają, nawet przy ogromnej sympatii do autorki.


Cały tekst dostępny na:


0 komentarze:

Prześlij komentarz