sobota, 27 czerwca 2015

Konrad Gaca. Moje odchudzanie
Wielu z  nas, prędzej czy później, decyduje się na kurację odchudzającą. Metody są różne, dietetyków wiele, trenerów personalnych również coraz więcej.
Jedni wolą ćwiczyć, inni zmienić nawyki żywieniowe, ci najrozsądniejsi decydują się na połączenie obu metod.Od dłuższego czasu w mediach krąży nazwisko Konrada Gacy – mądrego przewodnika po świecie odchudzania – dzięki któremu zbędnych kilogramów pozbyła się między innymi Ivona Pavlovic znana z Tańca z Gwiazdami czy też Mariusz Pudzianowski. Gaca odchudził dotąd łącznie ponad 20 tysięcy osób, które łącznie straciły 250 ton. Musicie przyznać, że to spektakularny wynik.
Książka Moje odchudzanie to praktyczny przewodnik po świecie ćwiczeń, żywienia i motywacji mający ułatwić przebrnięcie przez tę dla wielu niełatwą drogę do wymarzonej sylwetki i kondycji.

Gaca obiecuje, że zaufanie mu sprawi, że nawet jeśli mamy na swym koncie kilkadziesiąt prób odchudzenia się, teraz nasze plany w  końcu się ziszczą. Jako motywację prezentuje historie ludzi, którym się udało, podkreślając je zdjęciami z okresu sprzed diety i po niej – efekty są naprawdę piorunujące i przekonujące.

Publikacja ta składa się z  wielu komponentów. Składają się na nią ogólne informacje dotyczące otyłości, powiązanie ich z chorobami, które mogą być jej następstwem, opiniami lekarzy na temat systemu stosowanemu przez Gacę. Ponadto autor poświęca bardzo wiele miejsca motywacji i zaprogramowaniu czytelnika na sukces. Dopiero później przechodzi do żywienia, treningów i suplementacji. Publikacja zawiera gros domowych ćwiczeń, które możemy bezpiecznie wykonywać, w  zależności od stopnia treningowego, na którym się znajdziemy.
Gaca rozlicza się także z  mitami dotyczącymi odchudzania takimi jak korzyści płynące z  jedzenia owoców na kolację, treningi wykonywane na czczo, głodówki jako skuteczne metody odchudzające, liczenie kalorii czy zalety oraz wady suplementów.

Proponuje także kilka przepisów, wieńcząc swoją książkę wywiadem jakim przeprowadzono z nim na temat pracy, którą wykonuje.

W  mojej opinii to książka kompleksowa podchodząca do tematu odchudzania, z  której każdy zainteresowany zaczerpnie wiele wiedzy, motywacji, doświadczenia i pomysłów.
Jeśli zatem wstydzisz się tego lata odsłonić nogi czy pokazać brzuszek – koniecznie zacznij dietę już dziś – dzięki Twojemu samozaparciu efekty będą widoczne prędzej niż Ci się wydaje.3 komentarze:

  1. Ja na szczęście nie mam takiego problemu. Ale jeśli ktoś znajdzie w tej książce cenne rady, to warto ją kupić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie nie potrzebuję, więc odpuszczę ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie się teraz taka kuracja by przydała... :P

    OdpowiedzUsuń