niedziela, 1 marca 2015

Duuuszki w kąpieli - wskakujcie!Duuuszki w kąpieli, to druga część jednej z moich ulubionych gier. Zasady w wersji podstawowej są dokładnie takie same: uczestnicy muszą wykazać się refleksem i jak najprędzej sięgnąć po przedmiot, który albo występuje na pociągniętej ze stosu karcie w identycznej kolorystyce, albo po ten, który na karcie nie występuje, w kolorze, który również na karcie się nie pojawia.
Przypuszczalnie teraz brzmi to dla Was lekko chaotycznie, jednak wystarczy rozegrać kilka tur i wszystko stanie się banalnie proste.
To gra, w której liczy się szybkie myślenie i kojarzenie faktów skoordynowane z refleksem i prędkim sięganiem po odpowiednie przedmioty zanim zrobi to przeciwnik. Wygrywa ten, kto zgromadzi najwięcej kart;)

Emocjonujące, choć często konfliktogenne, jeśli wiec gracie w więcej osób, konieczna będzie obecność arbitra:)


W tej części gry do kolekcji przedmiotów dołączyły:

- duszek w wersji żeńskiej,
- dywanik kąpielowy,
- wanna,
- szczotka,
- dwujęzyczna żabka.

O co chodzi z dwujęzyczną żabką? Otóż w wersji rozszerzonej jej obecność powoduje, ze zamist łapania przedmiotów, musimy wypowiadać ich angielskie nazwy, co jest dodatkowym utrudnieniem - w tej wersji ilość operacji myślowych koniecznych do wykonania zwiększa się, a wychwycenie tego, kto był pierwszy nierzadko jest trudne i czysto subiektywne.

Jeśli nawet wersja rozszerzona jest dla Was zbyt prosta, polecam połączenie wersji podstawowej gry z tą - większa ilość kart i większa ilość elementów = jeszcze większa zabawa.

Gorąco polecam!
Grę w promocyjnej cenie kupisz tutaj.

Recenzja poprzedniej części - tu.

2 komentarze:

  1. gry na refleks i spostrzegawczość to również moje ulubione. nie przekonuje mnie strategia oraz długie toczenie walk, ale takie Duszki sprawdziłyby się u mnie idealnie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są naprawdę świetne! Zwłaszcza, że sama możesz decydować o długości rozgrywki - wystarczy zrezygnować z jakiejś ilości kart jeśli nie mamy ochoty na długie granie, choć nawet wykorzystując całość, gra jest krótka:)

      Usuń