niedziela, 12 sierpnia 2012

Nieposkromiona dusza marzyciela - czy jeszcze ją posiadasz?

Tytuł: Adaś Marzyciel
Autor: Marcin Szelągowski
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2012
ISBN: 9788377222379
Czy ktoś kiedykolwiek zagroził Wam, że jeśli nie przestaniecie marzyć, to… zostaniecie uśpieni?
Czy kiedykolwiek mieliście obawę, że Wasze marzenia to jedynie efekt uboczny ciężkiej choroby, którą natychmiast należy zwalczyć, by uniknąć dalszych komplikacji zdrowotnych?

Taką diagnozę po wizycie u doktora Proktora i stwierdzeniu przez niego u chłopczyka choroby zwanej wiecznym marzycielstwem, usłyszał Adaś. Na szczęście wydało się, że był to cięty żarcik lekarza, jednak oficjalna terapia okazała się wcale nie być lepsza: bohaterowi przepisano receptę informującą o tym w jakich dawkach powinien codziennie przyjmować gwoździki, by pozbyć się tej groźnej choroby. W wypadku braku poprawy, lekarz przestraszył go terapią uderzeniową : łup-łup-łup.

Adaś Marzyciel, to króciutka historia chłopca, który nie pozwolił stłamsić swoich marzeń i za wszelką cenę starał się je ocalić. Z gwoździków zrobił lepszy użytek, niż ten zaplanowany przez jego opiekuńczą Babcię i doktora Proktora: stworzył arcydużą drabinę, prowadzącą wprost na Księżyc, gdzie oczekiwać miała na niego o wiele większa przygoda, przygoda dyktowana spełnieniem najskrytszych pragnień, w towarzystwie podobnych sobie osób.
Jeśli, podobnie jak Adasiowi, zdarza Wam się jeszcze patrzeć w niebo i snuć marzenia, nie dawajcie za wygraną! Dusza marzyciela jest w Was jeszcze do ocalenia, nie dajcie się poddać terapii uderzeniowej, którą funduje Wam współczesny świat, mamiąc pieniądzem i nakazując twardo stąpać po ziemi i, broń Boże, nie iść za głosem serca.
Ta króciutka historia, to mądra opowieść o tym, że za wszelką cenę powinniśmy dążyć do spełnienia swoich pragnień, bowiem tylko życie zgodnie z nimi, może zapewnić nam prawdziwe szczęście.
Wraz ze zrealizowanym marzeniem, przyjdzie sukces, a wraz z sukcesem, poczucie spełnienia i wszelkie potrzebne do życia środki. Wystarczy nie rezygnować i na przekór wszystkim zbudować swoją drabinę na Księżyc.
Polecam tę historię wszystkim marzycielom: i tym, którzy starannie pielęgnują swoje marzenia, trzymają pod korcem i za nic nie chcą ich uwolnić, jak i tym, którzy dążą do ich spełnienia, wytyczając sobie wciąż nowe cele. Każdy z Was znajdzie w tej bogato ilustrowanej książeczce odbicie siebie i swojego życia.