środa, 25 lipca 2012

Reamde, Szaleństwo elfów

NOWOŚCI WYDAWNICTWA MAG.

Tytuł: Reamde
Autor:  Neal Stephenson
ISBN: 978-83-7480-257-4
Tłumaczenie:  Wojciwch Szypuła
Oprawa:  twarda
Liczba stron:  1072
Rok wydania:  27 lipca 2012
Cena detaliczna:  89,00 zł

Nadzwyczajny Neal Stephenson dał nam epicką opowieść o skali obejmującej całe światy, realne oraz wirtualne.
Richard Forthrast, czarna owca klanu farmerów z Iowa, dawny uciekinier przed poborem do Kanady oraz przemytnik marihuany, zgromadził w ciągu lat niewielką fortunę, a potem powiększył ją tysiąckrotnie, tworząc T’Rain, rozległą grę sieciową wartą wiele miliardów dolarów. T’Rain ma miliony zagorzałych fanów na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych aż po Chiny, ale grupka pomysłowych azjatyckich hakerów stworzyła Reamde – wirusa, który koduje pliki wszystkich graczy, by następnie zażądać okupu za ich zwrot. W ten sposób mimowolnie wywołali wojnę, powodującą chaos nie tylko w świecie wirtualnym, lecz również w rzeczywistym. Jej reperkusje dają się odczuć na całym świecie, prowadząc do serii niszczycielskich incydentów, w których uczestniczą: rosyjska mafia, komputerowi maniacy, tajni agenci oraz islamscy terroryści. Forthrast stoi w epicentrum wydarzeń, a jego bliscy znaleźli się pod krzyżowym ostrzałem.„Uniesienie”, czwarta i ostatnia powieść z cyklu „Upadli”, to powieść Lauren Kate, na którą czekał świat.
Tytuł:  Szaleństwo elfów
Autor:  Karen Marie Moning
Seria:  Kroniki Mac O'Connor
ISBN: 978-83-7480-261-1

Tłumaczenie: Anna Studniarek
Oprawa:  miękka
Liczba stron:  440
Rok wydania:  27 lipca 2012
Cena detaliczna:  35,00 zł


Kiedy MacKayla Lane dostaje pocztą kartkę wyrwaną z dziennika jej nieżyjącej siostry, zaskakują ją pełne desperacji słowa Aliny. I wie, że zabójca jest blisko. Ale zło jest jeszcze bliżej. Tak oto widząca sidhe wyrusza na poszukiwania. Odpowiedzi. Zemsty. I starożytnej księgi mrocznej magii tak złej, że demoralizuje każdego, kto jej dotknie.
 Poszukiwania Sinsar Dubh prowadzą Mac na niebezpieczne, zmienne ulice Dublina, a  jej śladem wędruje podejrzliwy gliniarz. Jest uwięziona w niebezpiecznym sojuszu z V’lanem, nienasyconym elfim księciem o zabójczych erotycznych gustach z jednej strony, a z drugiej  z Jericho Barronsem, mężczyzną kryjącym w sobie pierwotne pragnienia i niewypowiedziane tajemnice. Mac musi rozpocząć walkę o ciało, umysł i duszę.4 komentarze:

 1. "Reamde" poczytałbym, oj tak - ale ta cena!;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście jest kolosalna, ale za to - ilość stron stosowna:)

   Usuń
  2. Oczywiście bardziej opłaca się wydać 90 zł za niemalże 1100 stron (+ twarda oprawa) niż np. 35 zł za 300, no ale 35 jakoś tak łatwiej się wyciągnie się z kieszeni od tych 90 ;)

   Usuń
  3. No pewnie! Ja już zaczynałam liczyć ile innych książek, zwłaszcza tych kupionych na wakacyjnych wyprzedażach, mogłabym mieć za tę kwotę :)
   To chyba jedynie gratka dla fanów;)

   Usuń