niedziela, 11 sierpnia 2019

Błąd - Elle KennedyBłąd to druga powieść w cyklu Off-campus spod pióra Elle Kennedy. Pierwsza - Układ - niesamowicie wciągała i nie pozwalała się od siebie oderwać. Czy tak samo było z tą?

John Logan to gwiazda hokejowej ligi uniwersyteckiej i - jak to zwykle bywa - jeden z największych obiektów westchnień na kampusie. Chłopak korzysta ze swej popularności i pożądania jakie budzi, niemalże każdej nocy zabawiając się z inną dziewczyną. Wszystko to ma się zmienić, gdy poznaje Grace. To ona ma stać się jego kolejną zdobyczą, a jednocześnie nagrodą pocieszenia. Logan nie spodziewa się jednak, że może zostać odrzucony. To wydarzenie robi na nim tak wielkie wrażenie, że bohater szybko próbuje zrobić wszystko, by zdobyć przychylność Grace. Ta zaś, po perturbacjach jakie jej zafundował, postanawia dyktować mu wcale niełatwe do zrealizowania przez uczelnianego Don Juana warunki. 


Błąd to sprawna realizacja znanej konwencji, książka, których zazwyczaj nie czyta się zbyt wiele, a która jednak idealnie nadaje się na lato - to okres rozgrzeszający nas z sięgania po literaturę lekką, angażującą jedynie sferę emocjonalną, oferującą li uciechę, gwarantującą odprężenie i zapomnienie o świecie zewnętrznym.

Kennedy po prostu dobrze się czyta i choć nie oferuje ona niczego poza czczą rozrywką, właśnie tego od niej oczekujemy. 

Nie ma w książce tej niczego odkrywczego, jest to bowiem kolejna sztampowa opowiastka o nastoletnich miłościach, rozkwitającym związku superprzystojenego chłopaka z dziewczyną pochodzącą z zupełnie innego świata. Jest romantycznie, ale nie bez problemów - to taka przestrzeń komedii romantycznych, sprawiająca, że każda czytelniczka chciałaby się znaleźć na miejscu głównej bohaterki, by być tak zdobywaną, kochaną i rozpieszczaną, by chłopak, który zabiega o jej względy potrafił zdobyć się na romantyczne gesty znane dotąd jedynie z dużego ekranu, by znaleźć się w ramionach człowieka, którego stać zarówno na delikatność, jak i brutalność. 

Książka spodoba się nastolatkom i młodym dorosłym, odwołuje się bowiem do świata baśni, którym karmieni jesteśmy od najmłodszych lat - świata, gdzie wszystko kończy się dobrze, a na każdą księżniczkę czeka książę - nawet jeśli mieliby pochodzić z bardzo odległych krain.0 komentarze:

Prześlij komentarz