czwartek, 16 maja 2019

Byłaś serca biciem - Zbigniew KsiążekZbigniew Książek, to postać, którą prawdopodobnie wszyscy znamy, nawet nie do końca to sobie uświadamiając. Jest on autorem tekstów do muzyki Michała Bajora, Piotra Rubika, Zbigniewa Wodeckiego czy Ryszarda Rynkowskiego. 

Czym zaś jest (o)powieść Byłaś serca biciem? Książką dostarczającą tyleż radości, ile ma stron. Autor jawi się w niej jako gawędziarz, postać obdarzona niezwykłym darem snucia narracji - jego historii słucha się z prawdziwą przyjemnością. Autor tka w niej relację ze swojego życia - tak naprawdę główną osią narracyjną jest wylot autora do Stanów Zjednoczonych celem odebrania nagrody, zaś ilość dygresji wprowadzanych w międzyczasie pozwala wejrzeć w jego losy zdecydowanie wnikliwiej. Za sprawą swoich wtrąceń tekściarz opowiada niemalże całe swoje dotychczasowe życie. 

Odnosiłam wrażenie, że to taki zbiór anegdotek, historyjek i gawęd, mających dostarczyć czytelnikowi przede wszystkim rozrywki i uśmiechu.

I tak też jest - jako że autor z nieprawdopodobną łatwością wpada w tarapaty, jego tekst czyta się nad wyraz lekko, bowiem te jego kłopoty nadają całości smaczku i kolorytu.

Jeśli szukacie czegoś lekkiego, autentycznego i naprawdę zgrabnie napisanego - polecam. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz