piątek, 17 maja 2019

Dekalog szczęścia - w rozmowach z Beatą PawłowiczSzczęście jest tym, czego każdy współczesny człowiek poszukuje. Coraz rzadziej spotkać można osoby zawsze uśmiechnięte, zadowolone, spełnione. Niemalże ze wszystkich stron osaczają nas smutek, zgorzknienie, frustracja - a te niestety bardzo często przelewane są na innych.

Jaki zatem jest dekalog szczęścia? Co robić, by osiągnąć te ulotne poczucie przepełniającej nas radości? Jak nie wpaść w rozpacz? Jak odetchnąć pełną piersią i szczerze odczuć pełnię zadowolenia, a nie tylko udawać, bo tak wypada? Jak odnaleźć radość w trudnym czasie choroby? Co zrobić, by rodzicielstwo napełniało nas szczęściem? I wreszcie - chyba jedna z najtrudniejszych dziś zagwozdek - jak odnaleźć radość w wolnym czasie?

Odpowiedzi na te pytania w rozmowach z Jagną Ambroziak, Miłoszem Brzezińskim, Wojciechem Eichelbergerem, Krzysztofem Koroną, Konradem Majem, Katarzyną Miller, Marią Rotkiel, Katarzyną Wasilewską, Ireneuszem Sielskim i Tomaszem Srebnickim szuka Beata Pawłowicz. 

Jej rozmówcy są nie tylko specjalistami w swych dziedzinach, ale również ludźmi z różnymi życiowymi doświadczeniami, które z wielu perspektyw pozwalają im spojrzeć na zagadnienie szczęścia. Odbiorca - bez względu na wiek i etap na jakim właśnie się znajduje - odnajdzie w książce tej szereg istotnych treści lub też myśli, które kiedyś mu towarzyszyły, a które zostały gdzieś po drodze zagubione. Istotą publikacji jest jej różnorodność - nie ma jednego docelowego czytelnika, nie ma odbiorcy idealnego. Są za to ludzie - o różnym spojrzeniu na życie, odmiennych światopoglądach, złączonych za to umiejętnością odnajdywania szczęścia tam, gdzie na pozór wcale go nie ma.

Inspirująca, skłaniająca do autorefleksji, wypełniona po brzegi bogactwem życiowych doświadczeń. Jeśli zatem potrzebujecie tchnienia radości do Waszego życia - zacznijcie od teorii. Wiosna to idealny czas, by wprowadzić ją w czyn. 0 komentarze:

Prześlij komentarz