niedziela, 28 października 2018

Magia życzliwości - Jaime Thurston


O tym, że życzliwość ma wielką moc, wiemy od dawna - jeden drobny gest, może zmienić dzień lub nawet życie wielu ludzi, działając według zasady kręgów na wodzie.

Specjalnie dla czytelników złaknionych informacji o tejże, Jaime Thurston w jednym miejscu zebrała wszystkie dane dotyczące życzliwości mającej moc odmieniania świata. Według niej to najprostszy sposób nie tylko na polepszenie samopoczucia (swojego i innych), ale również przepis na długotrwałe szczęście. 

Na książkę składa się kilkadziesiąt propozycji na okazanie nieoczekiwanej uprzejmości. Są to między innymi bycie życzliwym dla nieżyczliwych, okazywanie wdzięczności, prace społeczne, spełnianie życzeń, zachęcanie, przytulanie, obecność, szczerość, przyjmowanie cudzej życzliwości i wiele innych. 

Każde hasło zostało poprzedzone cytatem / złotą myślą / dobrą radą otwierającą rozważania jemu poświęcone, przedstawione w piękniej formie graficznej - nadającej się idealnie do ramki.  Samo zaś rozmyślanie nad kolejną ideą połączone jest z konkretnymi wzorami zachowań i zachętą do działania 

Publikacja ta ma inspirować, otwierać na drugiego człowieka i płynące z niego dobro, uwznioślać i zachęcać do czynienia świata lepszym. Wydana wyjątkowo ładnie, w duchu poprzednich edycji poświęconych m.in. hygge. To właśnie warstwa graficzna jest główną siłą tej publikacji. 

Polecam każdego dnia wykonać jeden krok w stronę życzliwości - książka proponuje ich aż nadto, a kolejność wcale nie jest z góry ustalona.

Jeśli szukacie pomysłu na to, jak uczynić życie swoje i swoich bliskich (a także całkiem nieznajomych!) szczęśliwym, Thurston dostarczy Wam wiele cennych wskazówek, stając się bodźcem do działania. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz