sobota, 1 września 2018

Mój mąż i ja - Ingrid SewardTo, co serial The Crown zrobił dla monarchii angielskiej, jest niezmierzone. Kapitalna realizacja sprawiła, że Elżbieta II po raz kolejny stanęła w centrum uwielbienia tłumu i stała się obiektem jego niepojętego zainteresowania.

Świetnie wykorzystali tę okazję wydawcy, oferując czytelnikom i fanom serialu dodatkowe uzupełnienie tego, co pokazano na szklanym ekranie. Książka Mój mąż i ja,  pełni dziś rolę dopełnienia historii najdłużej wspólnie żyjącej pary monarszej, której od lat przyglądają się ludzie na całym świecie. 

Ingrid  Seward od lat zajmuje się prowadzeniem pisma "Majesty" poświęconego przede wszystkim rodzinie Windsorów, zna wielu jego członków osobiście, jest zatem doskonałym źródłem wiedzy o tymże. Prowadzi ona czytelnika szlakiem rodzącego się związku "Elżuni" i Filipa, kieruje naszą uwagę na ich pierwsze wspólne lata, dni szczęśliwe, dni trudne, momenty kryzysów, w obliczu których stawała monarchia i wielu innych etapów ich małżeńskiego stażu. 

Książka ta, pomimo że zapowiada skupienie się na związku Elżbiety II i Filipa, wiele mówi także o samych rządach sprawowanych przez królową nad Wielką Brytanią od ponad 60 lat. 
Wspomina związki dzieci królewskiej pary, przypomina w obliczu jakiego kryzysu stanęła monarchia po śmierci Diany, a wszystko to teraz, gdy oczy całego świata skupione są wokół dwu książęcych par: Kate i Williama oraz Megan i Harry'ego. Stabilność małżeństwa Elżbiety II i Filipa winna być im przykładem, a my mamy możliwość zajrzeć za kulisy życia tej pary i dowiedzieć się, w czym tkwi ich sekret.


Biografie zawsze cieszą się ogromną popularnością, te jednak, które dotyczą losów rodzin królewskich, zainteresowanie budzą jeszcze większe - każdy ma bowiem nadzieję, że doczyta w nich coś, o czym w tabloidach nie może być mowy, o informacjach dotąd strzeżonych, nieujawnianych, a teraz wreszcie przekazywanych światu. Elżbietę II cechuje wielka powściągliwość w okazywaniu emocji, do czego była przygotowywana od najmłodszych lat, opowieść zatem o życiu jej i jej męża, stanowi ciekawe wejrzenie do świata jej uczuć i wieloletniego pożycia.  Jest przy tym napisana ze swadą: tak, że czyta się ją z wielkim zainteresowaniem i zachłannością.

Polecam, szczególnie fanom  serialu, dla których książka ta okaże się ciekawym dopełnieniem całości i naświetleniem pewnych wątków z innych perspektyw, niż te ujęte w serialu. Gwarantowany bestseller w kręgu zainteresowanych monarchią brytyjską.

0 komentarze:

Prześlij komentarz