środa, 11 lipca 2018

Pora na kalafiora - Agata Dudek, Małgorzata Nowak


Jak wakacje, to pora na świeże warzywa, jak na warzywa, to na co? Pora na kalafiora!  - można by zakrzyknąć wraz z Agatą Dudek i Małgorzatą Nowak, jednocześnie zachęcając do zdrowego odżywiania się, jak i promując ich najnowszą książkę.

Oto przed Państwem publikacja z kartonowymi stronicami, której wnętrze jest apetyczne aż miło!

Pomysłem na książkę było zestawienie podobnych warzyw i wskazanie ich różnić oraz nazw - i tak oto obok szczypiorka znajdzie się por - na pierwszy rzut oka podobne, po bliższej znajomości okazuje się, że zupełnie inne; obok buraka ćwikłowego burak cukrowy - co za różnica co jest co, skoro każdy wie, że burak to burak? A pomidorki i pomidor? Ogórek i cukinia? (przyznajcie się, ile razy pomyliliście się podczas zakupów?)

Zanim wyślecie swoje pociechy do warzywniaka, od najmłodszych lat możecie zapoznawać je z bogactwem świata warzyw i wskazywać na subtelne różnice pomiędzy nimi. Za 10 lat dziecko już nie powie Wam, że nie wie, jak wygląd bób czy rzepa - z zamkniętymi oczami poda różnicę! A kiedy na ziemi wyląduje UFO, wcale nie stwierdzi, że to latający patison. 


To jak? Gotowi na tę warzywną przygodę? Ja jestem zachwycona!