piątek, 2 czerwca 2017

Bajki terapeutyczne - Hanna SzagaBajki terapeutyczne Hanny Szagi, polonistki, socjoterapeutki, nauczycielki i bibliotekarki, to zbiór siedmiu opowieści, mających oswajać trudne dla dzieci tematy oraz ich codzienne problemy.

Pierwsza historia opowiada o dziewczynce, która przeniosła się do nowej szkoły, do której każdego dnia musi dojeżdżać. Sytuacja jest dla niej podwójnie trudna: samodzielne podróże są dla mniej dużym wyzwaniem, a brak koleżanek i wynikające z niego osamotnienie potęgowane są przez niemożność zawiązania kontaktów ze względu na odległość miejsca zamieszkania od szkoły. Dziewczynka pociechę znajduje w najbardziej magicznym miejscu – w bibliotece. Raz zakosztowawszy mocy literatury, bohaterka nie chce już prędko wracać domu, znajdując w szkole pociechę i radość.

(...)

Dobrze pomyślane, pocieszające, prawdziwie terapeutyczne opowieści, które niejednemu dziecku pomogą się uporać z lękami i zmartwieniami codziennego życia. Jeśli towarzyszą Wam omawiane w niej problemu – szczerze polecam.

Czytaj całość:


2 komentarze:

 1. Bardzo podoba mi się pomysł zrealizowania trudnych dla dziecka tematów. Będę miała tą pozycję na uwadzę. Szkoda, że nie wrzucasz całej recenzji na bloga.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mnie zainteresowałaś tą książka :) przeczytam i ja ;)
  Od siebie polecam książkę "Zatrzymać dzień" - też opowiada historię dziecka - chłopczyka. Historia jest oparta na faktach. Jest wzruszająca ale również motywująca, otwiera oczy na wiele spraw. Naprawdę cenna uwagi.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń