wtorek, 17 stycznia 2017

Twój rok na zmianę - Bronnie WareTwój rok na zmianę Bronnie Ware, to propozycja 52 małych zmian w sposobie myślenia i przeżywania codzienności, po jednej na każdy tydzień roku.

Ich zastosowanie – chociażby sporadyczne czy wyimkowe, w sposób znaczący wpłynąć ma na nasz komfort życia. Wiele zamieszczonych tutaj historii odwołuje się do pełnego życia w zgodzie z samym sobą – uczą one jak wreszcie zacząć dbać o siebie, patrzeć na siebie, jak wyrwać się spod jarzma oczekiwań, jak uciec przed przerzucaniem na nas odpowiedzialności za czyjeś błędne decyzje, nieumiejętność czy bierność. Przesłania, z którymi spieszą przytoczone przez Ware historie, dotykają przede wszystkim naszej duchowości, psychiki i ćwiczenia charakteru. Są próbą ponownego zbliżenia rodzin,  poznania siebie, wyciszenia, odnalezienia się w pędzącym na oślep świecie. Mają pomóc zachwycić się otoczeniem, naturą, drobiazgami dnia codziennego, uczą odpoczywać.

Styczeń to idealny czas na  lekturę tej pozycji. Proponowane jest dozowanie książki – po jednym rozdziale na każdy kolejny tydzień roku. Ja jednak pozwoliłam sobie na lekturę całościową, wypisanie propozycji zmian i czerpanie z nich wedle uznania i zapotrzebowania. Nie wszystkie bowiem rady mnie dotyczą, część udało mi się wprowadzić w życie już wcześniej, podskórnie przeczuwając taką konieczność. Część zaś dotyczy mnie tak mocno, że jeden tydzień pracy nie pomoże – potrzeba będzie długich miesięcy na trwałe wprowadzenie zmiany w myśleniu.

Doskonała propozycja dla tych, którzy lubią się rozwijać, zmieniać i nad sobą pracować. Twój rok na zmianę jest szansą na wprowadzenie modyfikacji i nowych, korzystnych nawyków. Polecam!


Zachęcam również do zerknięcia pod okładkę poprzedniej książki autorki, Czegonajbardziej żałują umierający.

0 komentarze:

Prześlij komentarz