środa, 7 grudnia 2016

Porąb i spal. Activity bookDo tej pory wszelkch książek aktywizujących, kolorowanek i tym podobnych publikacji starałam się unikać – czas, którego one wymagają wolałam poświęcić na czytanie, tym bardziej, że ostatnio mam go naprawdę niewiele.

Dla Porąb i spal. Activity book. Książka zamiast siekiery zrobiłam jednak wyjątek. I nie żałuję, bowiem otrzymałam prawdziwą mieszankę wszystkiego tego, czego mogłam się spodziewać po serii innych książek.


Lars Mytting, po ogromnej popularności zyskanej dzięki książce Porąb i spal zachęca, by chwycić ołówki w dłoń i w miejsce pracy fizycznej postawić aktywność umysłową. Activity book podoba mi się z wielu powodów, z których na czołówkę wysuwa się jeden – nie jest to książka nudna. Ja, podobnie jak małe dzieci, bardzo szybko się dekoncentruję i nudzę, lubię zadania różnorodne, angażujące różne zmysły i zmuszające do intelektualnego wysiłku. To wszystko otrzymałam w  książce Myttinga. Nie mam samych kolorowanek czy rebusów, mam za to wszystkiego po trochu – mogę oczywiście na specjalnie zaprojektowane ilustracje nanieść barwy, ale mogę również połączyć kropki, rozwiązać kalambury, kwizy, zagadki, ćwiczenia pamięciowe, ćwiczenia trenujące spostrzegawczość oraz wyobraźnię oraz zakosztować wielu, wielu innych form aktywności.


Na tle innych publikacja ta wyróżnia się jednym – poza dostarczaniem rozrywki, ma ona nieść za sobą konkretną wiedzę. Poza ćwiczeniem motoryki małej oraz umysłu, ma za zadanie oderwać nas od smartfonów, komputerów i tabletów, a nasz wzrok skierować ku naturze. Mytting nie tylko stworzył activity booka ku naszej uciesze i rozrywce, ale „porozrzucał” również między kartkami wiadomości na temat przyrody, ekologii oraz zwyczajów panujących w Skandynawii. I tak, łącząc kropki, dowiemy się, jakie wspomnienia nasuwają autorowi wieczory; próbując się wydostać z  labiryntu, zerkniemy na drugą stronę, gdzie poznamy zwyczaj układania drewnianych stosów przez estońskie zakonnice, a dorysowując siekiery na ścianie przekonamy się, że o sprzęt ten należy odpowiednio dbać.


Jest zatem przyjemnie, jest i pożytecznie. Przez zabawę do nauki, przez naukę do technologicznego detoksu. Warto sięgnąć po tę publikację i choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków.

Książkę można kupić oddzielnie, jak również w pakiecie z  bestsellerowym Porąb i spal.


Polecam!

0 komentarze:

Prześlij komentarz