niedziela, 11 grudnia 2016

Jeszcze pięć minutek - Adam SzustakAdam Szustak OP jest rekolekcjonistą, który od lat przyciąga słuchaczy (a od jakiegoś czasu także czytelników) do swoich nauk. Rokrocznie proponuje także rekolekcje na czas Adwentu. W roku ubiegłym przebiegały one pod hasłem Jeszcze pięć minutek.

(...)

Specyfika tych rekolekcji polega na ich wyjątkowej zwięzłości – zazwyczaj Szustak mówił dużo, tutaj postawił jednak na wielość treści w możliwie najbardziej skondensowanym wydaniu, tak, by każdy rozdział przeznaczony na kolejny dzień Adwentu, można było spokojnie przeczytać przed wyjściem do pracy, i by nauka pracowała w nas przez cały dzień. Bombarduje on Słowem Bożym, celnie trafiając w nasze lęki, zniewolenia, nałogi, troski, rany i wątpliwości.

Cechami, która do Szustaka przyciągają są jego bezwzględna szczerość i bezkompromisowość. Nawet jeśli mówi on rzeczy nieprzyjemne (a w tej publikacji także ich nie zabraknie), zachęca do wyjścia poza własną strefę komfortu, każdorazowo robi to z humorem, metaforycznie, ale także dosadnie.

(...)

Tego Adwentu nie pośpicie #jeszcze5minutek, bo przed Wami wielka duchowa praca do wykonania. Zatem budziki nastawiamy na odpowiednią godzinę i zasiadamy do lektury. Bez wymówek, w  miejsce bezmyślnego porannego przeglądania Facebooka.

Bardzo dobre rekolekcje i świetne wydanie, wzbogacone o idealnie dopasowane grafiki oraz fotografie, a także wyróżniające najistotniejsze kwestie.
Cały tekst dostępny na:1 komentarz:

  1. Tak wiele osób poleca mi ojca Szustaka, a ja jakoś nigdy nie mogę się do tego zabrać! Teraz jak zwykle powiem, że adwent się kończy, więc nie będę zaczynać od środka, ale mam nadzieję, że zmuszę się do wielkopostnych rekolekcji ;)

    OdpowiedzUsuń