niedziela, 11 grudnia 2016

Jeszcze pięć minutek - Adam SzustakAdam Szustak OP jest rekolekcjonistą, który od lat przyciąga słuchaczy (a od jakiegoś czasu także czytelników) do swoich nauk. Rokrocznie proponuje także rekolekcje na czas Adwentu. W roku ubiegłym przebiegały one pod hasłem Jeszcze pięć minutek.

(...)

Specyfika tych rekolekcji polega na ich wyjątkowej zwięzłości – zazwyczaj Szustak mówił dużo, tutaj postawił jednak na wielość treści w możliwie najbardziej skondensowanym wydaniu, tak, by każdy rozdział przeznaczony na kolejny dzień Adwentu, można było spokojnie przeczytać przed wyjściem do pracy, i by nauka pracowała w nas przez cały dzień. Bombarduje on Słowem Bożym, celnie trafiając w nasze lęki, zniewolenia, nałogi, troski, rany i wątpliwości.

Cechami, która do Szustaka przyciągają są jego bezwzględna szczerość i bezkompromisowość. Nawet jeśli mówi on rzeczy nieprzyjemne (a w tej publikacji także ich nie zabraknie), zachęca do wyjścia poza własną strefę komfortu, każdorazowo robi to z humorem, metaforycznie, ale także dosadnie.

(...)

Tego Adwentu nie pośpicie #jeszcze5minutek, bo przed Wami wielka duchowa praca do wykonania. Zatem budziki nastawiamy na odpowiednią godzinę i zasiadamy do lektury. Bez wymówek, w  miejsce bezmyślnego porannego przeglądania Facebooka.

Bardzo dobre rekolekcje i świetne wydanie, wzbogacone o idealnie dopasowane grafiki oraz fotografie, a także wyróżniające najistotniejsze kwestie.
Cały tekst dostępny na: