poniedziałek, 12 grudnia 2016

Miś Uszatek - Czesław JanczarskiNa Misiu Uszatku wychowały się całe pokolenia. Wymyślony i opisany przez Czesława Janczarskiego, życie zyskał również dzięki fenomenalnemu ilustratorowi – Zbigniewowi Rychlickiemu, który nadał mu ostateczny rys. W  sześćdziesiątą rocznicę od opublikowania pierwszych opowiadań o Misiu (która mija w  2017r.) do rąk czytelnika trafia zbiorcze wydanie trzech pierwszych książek o Uszatku, jakimi są Przygody i wędrówki Misia Uszatka, Nowi przyjaciele Misia Uszatka oraz Gromadka Misia Uszatka.

Opowieści poprzedza krótki wstęp obejmujący informacje o autorach, a także samym Misiu – historii jego porwania, refleksji o jego mądrości i dziecięcej nieporadności, idealnie dopasowanych do czytelnika 4-5 letniego, który podobnie patrzy na świat – z rozczulającą mieszaniną ogromnej wiedzy i niewiedzy.

Powrót do świata Misia Uszatka to wędrówka niezwykle sentymentalna. Ponowne wejrzenie w  jego świat i przeżycie wszystkich przygód na powrót, po wielu latach wciąż sprawia taką samą przyjemność, a jednocześnie tęsknotę za wyidealizowanym dzieciństwem, gdy wszystko było proste i stałe, a pewien czuły Miś zawsze czekał aż po niego sięgniemy i wraz z nim udamy się w  świat, by poznawać nowych przyjaciół.


Piękne wydanie, które stanie na półce niczym eksponat obok zaczytanego wydania z  lat 70-tych. Jest to kapitalny pomysł na prezent zarówno dla tych, którzy z  Misiem spędziły swoje dzieciństwo i teraz z  nostalgią do niego powrócą, jak i dla tych, którzy są jeszcze mali i dobór literackich przyjaciół dopiero rozpoczynają. Nie znajdą lepszego. Pięknie wydana książka

0 komentarze:

Prześlij komentarz