sobota, 19 listopada 2016

Tomorrow never knows - Kevin Hadley


Tomorrow never knows to angielski kryminał z ćwiczeniami, wpisujący się w cały cykl wydawnictwa EDGARD, proponujący naukę języków poprzez lekturę powieści.

Poziom książki Kevina Hadleya obejmuje A2-B1.

Do lektury dołączona jest płyta mp3 obejmująca 2h30min nagrań w wykonaniu native speakera, dzięki którym nauka będzie jeszcze efektywniejsza – czytając i słuchając historii kryminalnej, nie tylko mamy okazję poznać wciągającą opowieść, ale przede wszystkim bezboleśnie i całkowicie naturalnie podszkolić język, doskonaląc przy tym rozumienie ze słuchu i poznając prawidłową wymowę.

Tym co istotne jest tłumaczenie nowych słówek i zwrotów na marginesie, na kolorowym tle, dzięki czemu nie ma konieczności przerywania lektury i sięgania do słownika, by zrozumieć pojawiające się nowe wyrazy – wystarczy szybkie zerknięcie na bok strony i wszystko będzie jasne. Plusem jest również pojawianie się słownictwa współczesnego – książka nie jest angielską klasyką, lecz powieścią z językiem żywym, wykorzystywanym na co dzień.

Przerywnikami dla kolejnych rozdziałów są ćwiczenia – łącznie w publikacji pojawia się ich 80, są zróżnicowanie pod względem treściowym i formalnym, a ich głównym celem jest utrwalenie nie tylko pojawiającego się słownictwa, lecz także form gramatycznych oraz konstrukcji leksykalnych. Ponadto ich prawidłowe wykonanie trenuje rozumienie treści.

Trzeba przyznać, że taka forma przyswajania języka jest niezwykle przyjemna – nauka poprzez zabawę (a czymże innym jest oddawanie się radości lektury!) przynosi nad wyraz dobre efekty.
W  mojej opinii czytanie tekstów w języku, którego chcemy się nauczyć, jest jedną z najlepszych form nauki – niezauważenie, mimochodem zapamiętujemy więcej niż poprzez sztywne, sztuczne formuły lekcyjne.

Do polecenia!


Seria EDGARDU to nie tylko język angielski, ale również niemiecki, hiszpański, włoski, a w  przyszłości pewnie i inne.

1 komentarz:

  1. Fajna sprawa :) Taka forma nauki bardzo mi odpowiada. Rozejrzę się za serią, ale na trochę wyższym poziomie :)

    OdpowiedzUsuń