wtorek, 9 sierpnia 2016

W góry - Piotr Karski | Dwie Siostry Wyznacz Północ
sprawdź pogodę
i przygotuj plan wyprawy
wytycz szlak
namaluj znaki
stwórz wodospad i lodowiec
zjedź na nartach
wytrop wilki
odkop ludzi spod lawiny
zajrzyj w  groty i pod chmury
odkryj
GÓRY

W  góry Piotra Karskiego, to kreatywny, kompletny przewodnik po górach, do samodzielnego uzupełniania przez dziecko. Przedszkolak, uczeń czy nawet rodzic (a jakże!) znajdzie tutaj dosłownie pełen pakiet – od planowania górskich wędrówek, przez odkrywanie potencjalnych zagrożeń, aż do portretów pamięciowych zwierzaków czy też skali mapy, procesu produkcji oscypka, elementów gwary, a także instrumentów typowych dla regionu. Nie wiecie co to grule, bacioki czy źłóbcoki? Nic nie stoi na przeszkodzie, by się dowiedzieć! Karski gwarantuje zabawy co niemiara! Nie ma tutaj miejsca na nudę, nie ma szans na potraktowanie machnięciem ręki tego, co w szkole uchodziłoby za niestrawne i niepotrzebne.

Karski doskonale pokazuje, że lepiej uczy się przez działanie, stąd książka doskonale sprawdzi się przede wszystkim dla dzieci szkolnych, mogących opanować materiał w sposób bezbolesny, a przy tym fascynujący! Ciekawie byłoby także wydanie czegoś także w formie bardziej zbliżonej do podręcznika niż zeszytu ćwiczeń – może jeszcze będzie na to szansa?:) Tutaj nie ma jednak miejsca na nużącą klasykę, jest za to innowacja i akcja. Karski zadbał o to, by polecenia były różnorodne – są zarówno doświadczenia, jak i wykreślanki, uzupełnianki, szkice do wykonania i wiele innych form, nie tylko plastycznych.

Książka jest kapitalna – zarówno estetycznie jak i merytorycznie (nad czym pieczę trzymał Tatrzański Park Narodowy, mający czynny udział w projekcie) – i zapewnia długie godziny fenomenalnej rozrywki połączonej z nauką przez zabawę. I – moi drodzy – nie zatrzymamy się w Tatrach, lecz odwiedzimy także o wiele wyższe pasma górskie.
Drodzy rodzice – kolejna pozycja obowiązkowa.

A okładka i zawartość przyjemnie chłodzi oczy w te upalne dni za sprawą wybranej palety zimnych kolorów. Zerkasz – i momentalnie temperatura spada kilka stopni w dół;) Warto się skusić, gdy na zewnątrz skwar. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz