piątek, 19 lutego 2016

Bestsellery Empiku - już są!


Bestsellery Empiku wręczono już po raz 17. W kategoriach książkowych królowały kobiety. Katarzyna Bonda, Red Lipstick Monster, Nela Mała Reporterka, Paula Hawkins i Gayle Forman to zwyciężczynie tegorocznej edycji konkursu. Ranking najlepszych książek ubiegłego roku przygotowano na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób.


Najchętniej czytaną polską autorką została w tym roku, nazywana królową polskiego kryminału, Katarzyna Bonda. Zwycięstwo przyniósł jej Okularnik, kolejna po Pochłaniaczu część tetralogii Cztery żywioły. W kategorii literatura obca zwyciężyła debiutantka rekomendowana przez samego Stephena Kinga – Paula Hawkins. Jej pierwsza książka – Dziewczyna z pociągu wygrała m.in. z głośną Uległością Michela Houellebecqa czy bestsellerem Camilli Lackberg – Pogromca Lwów.Gayle Forman już drugi rok z rzędu zwyciężyła w kategorii literatura dla młodzieżyWróć, jeśli pamiętasz to kolejna część świetnie przyjętej powieści z nurtu Young Adults – Zostań, jeśli kochaszZabawy z Nelą. Kurs poszukiwania przygód to laureat kategorii literatura dla dzieci. W wieku czterech lat Nela postanowiła, że chce podróżować i nagrywać filmy. Dziś, ośmioletnia dziewczynka, ma na swoim koncie podróże przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową, kilka książek oraz kilkadziesiąt reportaży i autorskich programów.


Ostatnia kategoria poświęcona była literaturze poradnikowej. Red Lipstick Monster – na co dzień Ewa Grzelakowska-Kostoglu to autorka najpopularniejszego w Polsce kanału kosmetycznego. Jej filmiki instruktażowe biją na youtube rekordy popularności. W tym roku wydała swoją pierwszą książkę – Red Lipstick Monster. Tajniki Makijażu.
Bestsellery Empiku to nagrody dla najpopularniejszych książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism minionego roku. Ranking najlepszych tytułów przygotowywany jest na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób, które dokonują zakupów w salonach Empik w całym kraju oraz sklepie internetowym Empik.com – każdy zakup to jeden głos w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Podczas tegorocznej edycji konkursu nagrody zostały przyznane w 13 kategoriach: 5 książkowych, 3 filmowych, 2 muzycznych, multimedialnej oraz 2 prasowych. Odrębną kategorią jest Wydarzenie Roku.

Okładki wszystkich produktów – laureatów Bestsellerów Empiku 2015 oraz zdjęcia z gali wręczenia nagród do pobrania ze strony:

http://empikgroup.com/bestsellery-empiku-2015/


___________
Materiał dzięki Business & Culture.

2 komentarze:

  1. Miałam przyjemność być tam osobiście. Jutro zamieszczę relację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Turkusowa Sowa21 lutego 2016 11:57

    Ze wszystkimi wręczonymi nagrodami się zgadzam :)

    Turkusowa Sowa

    OdpowiedzUsuń