piątek, 27 lutego 2015

O korzyściach płynących z posiadania psa (Sam &Riko – Agnieszka Wiszowata, Paulina Engen)Tytuł: Sam&Riko
Autor: Agnieszka Wiszowata, Paulina Engen
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera wkrótce:)
Sam&Riko to urokliwa opowieść o pewnym rodzinnym stadzie, do którego dołączył pies Riko.
Pisana jest ona z  perspektywy chłopca, dla którego pies stał się najlepszym przyjacielem – na dobre i złe. Kompani spędzali razem całe dnie: bawili się, chodzili na spacery, przygotowywali do wystaw, jeździli na wakacje i zwiedzali świat. Sam ze wszystkiego zwierzał się swojemu psiemu powiernikowi – członkowi rodziny, który był z  nim niemalże od zawsze.

Rodzicie Sama decydując się na przygarnięcie pieska we wczesnym dzieciństwie chłopca, dali mu niepowtarzalny prezent – Sam i Riko dorastali niemalże w  jednym rytmie – razem byli psotnymi szczeniakami, mogli mieć wspólne sekrety, o których rodzice nie wiedzieli (potajemne wcinanie parówek to jeden z  niechlubnych przypadków), razem dorastali, stawiali czoła nowym doświadczeniom, przywiązując się do siebie coraz mocniej.

Posiadanie psa było dla Sama ogromną lekcją życia. Tak zresztą jest w  każdym przypadku.
Książka ta powstała nie bez przyczyny – dedykowana jest szczególnie tym dzieciom (i ich rodzicom), które marzą o tym, by mieć pieska, a wciąż nie znajdują poparcia u mamy i taty, obawiających się wynikających z  tego obowiązków i niebezpieczeństw – Agnieszka Wiszowata udowadnia, że mały pies i mały chłopiec, to nie tylko wcale nie zły pomysł, ale rewelacyjna opcja!
Czworonożny przyjaciel zawsze obroni swojego „ludzkiego rówieśnika”, będzie niósł mu pociechę, dzielił z  nim smutki i radości, dotrzymywał towarzystwa bez względu na okoliczności – i w  wielkim skrócie właśnie o tym jest ta książeczka.
Serdecznie polecam – małym i dużym;)

4 komentarze:

  1. Ja wolę być w posiadaniu kota :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czuję, że to piękna historia. Będę miała na uwadze ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czekamy na ksiazke niecierpliwie napewno jest super tak jak jej bohaterowie

    OdpowiedzUsuń