poniedziałek, 5 maja 2014

Mały zbój – Anna Dmytruszyńska


Tytuł: Mały zbój
Autor: Anna Dmytruszyńska
Wydawnictwo: Ovo
ISBN: 9788393570911
Ilość stron: 23

Mały zbój to kolejna propozycja Wydawnictwa Ovo ze świetnymi ilustracjami Katarzyny Kołodziej. Autorką tego zbiorku dedykowanego młodemu pokoleniu rozbójników jest Anna Dmytruszyńska.
Tomik ten zbiera w sobie teksty, które szczególnie przypadną do serca małym urwis(k)om.  Pisarka pochyla się między innymi nad Demonem Prędkości, roztrząsa problem migrujących skarpet, rozmyśla nad fenomenem znikających pod stołem potraw, nad którymi mamy pracują godzinami, rozważa kolejne zwierzęce wcielenia dzieci, zapisuje co dzieje się w domu, gdy tata śpi, usprawiedliwia późne powroty dzieci ze szkoły, analizuje wydarzenia mające miejsce w dziecięcych pokojach, przedstawia szeroki zakres młodzieńczych możliwości, wreszcie na tapecie pojawia się kwestia rodzicielskich wierzeń zarysowywanych z wielką pieczołowitością, ale i niedowierzaniem.
Utwory Dmytruszyńskiej to pogodne, zabawne, pełne humoru teksty, w których niejedno dziecko (i rodzic) odnajdzie siebie. Każdy maluch powinien zainteresować się tą barwną propozycją, będącą inteligentną i humorystyczną odpowiedzią na codzienność naszych pociech. Dwanaście wierszyków można z równym powodzeniem przeczytać jednym tchem, jak też podzielić ich lekturę na kolejne dni.
Niewielki format książeczki umożliwia jej zabranie w każde miejsce: publikacja zmieści się w każdej torebce i z pewnością zapewni dziecku przednią zabawę w przestrzeniach, w których mógłby się nudzić. Mały zbój chętnie pójdzie z nami do lekarza, potowarzyszy paniom stojącym w sklepowych kolejkach, umili podróż autobusem czy samochodem. To propozycja na każdą okazję!
Niewielka ilość słów i obecność rymów sprawiają, że książeczka nadawać się będzie także do samodzielnego czytania, gwarantując wybuchy śmiechu i wiele radości.
Całości dopełniają barwne, pogodne ilustracje przyciągające wzrok.

Ale uwaga: książeczka może inspirować do psot! Kupujecie więc na własną odpowiedzialność:)

1 komentarz:

  1. Chyba warto kupić. Szkoda, że nie zamieściłaś więcej zdjęć.

    OdpowiedzUsuń