czwartek, 9 stycznia 2014

Czas na....


...BIBLIĘ!
 
 
Nowy portal biblijny: www.czasnabiblie.pl

Idea nawiązuje do rosnącego coraz bardziej – zwłaszcza wśród młodych ludzi - zainteresowania Biblią. czasnabiblie.pl to przestrzeń dla rzetelnego i przystępnego poznania Słowa Bożego, miejsce dla dyskusji i modlitwy, ponieważ jesteśmy przekonani, że właśnie nadszedł Czas na Biblię!

Portal powstał jako odpowiedź na zachętę Jana Pawła II do rodzinnego czytania Pisma Świętego. Obejmuje różne środowiska i łączy je wokół Biblii oraz osoby i nauczania Papieża, który 27 kwietnia 2014 roku zostanie ogłoszony świętym.

Przygotujmy się na to wielkie wydarzenie, czytając w naszych domach Słowo Boże wraz komentarzami autorów, a przede wszystkim bł. Papieża.

Będzie to doskonałe wypełnienie jego życzenia i przyjęcie błogosławieństwa, którego udzielił na dwa tygodnie przed swoją śmiercią:

Z  serca błogosławię rodzinom, które wspólnie czytają słowo Boże - Jan Paweł II, 19 marca 2005 r.

 ***
Drodzy, czytamy wiele, ale czy w naszych lekturach jest miejsce także i na Biblię? Dla chrześcijan powinna być ona pokarmem powszednim, dla innych może stanowić kawał literatury, nie ulega jednak wątpliwości, że chociaż raz w ciągu całego życia każdy powinien ją przeczytać - od deski do deski. Jedni, by pogłębić wiarę i poznać ją, drudzy - by wiedzieć w co nie wierzą i z czego rezygnują, trzeci - by mieć jakiekolwiek obycie. 
Powyższa inicjatywa, to dobra okazja, by zacząć!

0 komentarze:

Prześlij komentarz