niedziela, 12 maja 2013

Pastelkowe bajeczki - Ewa Gałat


Tytuł: Pastelkowe bajeczki
Autor: Ewa Gałat
ISBN: 978-83-7722-493-9
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 48Pastelowe bajeczki, to urocza książeczka dedykowana najmłodszym czytelnikom. Na jej kartach poznamy opowiedziane przez Pastelka – mieszkańca bajkowego świata – znane i lubiane bajki w nieco odmienionym wydaniu.
Narrator poddał je retuszowi – tu coś dodał, tam coś odjął i w rezultacie zaprezentowałam nam nowe spojrzenie na tradycyjne opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Jak sam mówi – jest łobuziakiem – stąd pomysł opowiadania po swojemu, z najwymyślniejszymi alternatywnymi wydarzeniami i bohaterami.

Pastelek proponuje nam spotkania między innymi z Rybakiem i Dżinem, Kotem czarodziejem, elfami, księciem zamienionym w żabę, Bestią i Róża oraz całą gamą innych postaci.

Reinterpretacja znanych historii na potrzeby tej książeczki wydaje się pomysłem niebanalnym, ale tym, co najsilniej stanowi o jej niewątpliwym uroku i niepowtarzalności są ilustracje.
Zaprezentowane zostały na nich postaci znane nam z bajek w towarzystwie… Pastelka!
Publikacja jest barwna, utrzymana w jasnych, odpowiadających tytułowi pastelowych kolorach. Taka estetyka buduje w dziecku poczucie bezpieczeństwa, uspokaja i z całą pewnością zachęca do sięgania po ten pełen ciepła zbiór opowiadań. Obcowanie z nią to zarówno przyjemność dla oka, jak i odpoczynek po ciężkim dniu.
I choć nie jest to książka w żaden sposób nowatorska czy innowacyjna – dla dziecka z pewnością będzie stanowiła miłe urozmaicenie.
Zachęcam do lektury:)

0 komentarze:

Prześlij komentarz