poniedziałek, 3 grudnia 2012

Święci specjaliści. Sylwetki patronów.

Tytuł: Święci specjaliści. Sylwetki patronów
Wydawnictwo: WAM
Udostępnienie: Sztukater - dziękuję!
ISBN: 978-83-7767-005-7
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 108


Święci specjaliści. Sylwetki patronów, to przejrzysty zapis i wybór życiorysów najpopularniejszych świętych chrześcijańskich. Podany w formie skrótowej, pisany prostym językiem, a co za tym idzie – przystępnym, przegląd historii życia najpopularniejszych patronów naszych czasów, to dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać żywoty świętych, dla których jednak większość dostępnych na rynku publikacji stanowi mur nie do przeskoczenia, za przyczyną ich długości i, niejednokrotnie, formy. 
Wydana nakładem Wydawnictwa WAM książeczka, to publikacja zbierająca to, co najważniejsze, bez zbędnych szczegółów. Wyróżnia ją poprzedzająca opis każdej sylwetki modlitwa do patrona.
Wśród życiorysów omówionych w tej pozycji, znajdują się: św. Adam Chmielowski, św. Agata, św. Ambroży, św. Antoni Padewski, św. Barnaba, św. Jan Boży, św. Piotr Kanizjusz, św. Zygmunt Gorazdowski i wiele, wiele innych.
Uporządkowanie alfabetyczne, wraz z dołączoną do każdego nazwiska dziedziną,  której przedstawiana osoba patronuje, ułatwia odnalezienie interesującego nas życiorysu oraz sprawia, że publikacja jest spójna i nieprzypadkowa.
Na końcu książki znajduje się wypis tekstów źródłowych, z których korzystali autorzy tworząc skondensowane życiorysy, pozwalająca osobom szczególnie zainteresowanym jakąś sylwetką, na sięgnięcie do dzieł obszerniejszych i bardziej szczegółowych, bez konieczności wertowania katalogów bibliotecznych.


Publikację polecam wszystkim tym, którym bliskie są prezentowane w niej sylwetki, ale również osobom, które poszukują patrona dla jakiejś konkretnej dziedziny życia, a których dotychczasowe poszukiwania skończyły się fiaskiem. To malutkie kompendium wiedzy podpowie, do którego niebieskiego doradcy „zgłosić się” w wypadku problemów rodzinnych, sporów, w chorobie, ale też u kogo pomocy i wsparcia mogą szukać artyści, internauci, odrzuceni, politycy czy też studenci. Niekoniecznie musimy udawać się po pomoc do ziemskiego specjalisty, wielu patronów, mamy w niebie, a niestety, często przez nas zapomniani, spędzają oni czas na bezrobociu.
Warto sobie o nich przypomnieć.

1 komentarz: